7. aprill 1998 kell 22:00

AS Loodus vahetas nime kohustuse vältimiseks

Rootsi kontserni Thomesto Sverige AB esindaja kohtuvaidluses vandeadvokaat Maidu Kaasik märkis, et situatsioon on rootslastele üpris ebameeldiv, sest raha on kohtu poolt välja mõistetud, kuid võlgnik on likvideerimisel.

Nii ASi Loodus kui ASi Loodus Invest tegevjuht on Ivo Uukkivi, mõlema firma asukoht on sama ja tegevusalad sarnased. Samas on Loodus Invest iseseisev juriidiline isik ega vastuta Looduse kohustuste ees.

Ivo Uukkivi ei soovinud täpsustada, kas Loodus Investil ja Loodusel on ka samad omanikud. Uue firma omanikeringis on nii Eesti firmad kui eraisikud, Looduse omanikud olid ainult Eesti eraisikud, määratles Uukkivi.

Loodust kohtus esindav vandeadvokaat Andres Hallmägi ütlused kinnitavad ühist omanikeringi. Õigusabi osutamise eest on Hallmägi saanud raha kord Looduselt, kord Loodus Investilt.

Kohtuvaidlus Loodusega on kestnud 1996. aastast. Sündmused, mis seda tingisid, toimusid juba 1994. aastal. Rootslaste hagi kohaselt jäi Loodus neile võlgu Husqvarna metsa- ja aiatehnika eest.

Märtsi lõpus tegi Tallinna linnakohus otsuse mõista rootslaste kasuks välja 2,27 mln krooni kauba eest ja 71 000 krooni riigilõivu.

Loodus Investi juhatuse esimees Ivo Uukkivi ütles, et Looduse likvideerimise põhjuseks pole võlg Thomestole. Ta ei osanud öelda, mis seisus likvideerimisprotsess on, kuid talle tundusid uskumatud Krediidiinfo andmed Looduse 37 000kroonise maksuvõla kohta. Ta kinnitas, et Loodusel ei ole rahalisi raskusi, näiteks on tal laos Husqvarna tehnika tagavaraosi. Pealegi pole tema sõnul veel kohustust raha maksta, sest kohtuotsus kaevatakse edasi.

Loodust esindava vandeadvokaadi Andres Hallmägi sõnul rikkusid rootslased ise 1994. aastal lepingut ja andsid Husqvarna tehases ASile Loodus toodetud kaubad ja varuosad ette teatamata üle ASile Metsamasin, mis on sajaprotsendiliselt Thomesto omanduses. Metsamasin võttis üle ka Looduse müügivõrgu ja kliendid, jätkas Hallmägi.

Hallmägi ütles, et rootslased soovisid enne seda saada Looduses osalust, sest kuni 1994. aastani läks Husqvarna tehnika müük väga edukalt ja rootslased tahtsid samm-sammult kontrolli Looduses enda kätte saada.

Hetkel kuum