7. aprill 1998 kell 22:00

Ühinemine, mis muudab maailma

«See liitumine muudab kõigi suuremate kommertspankade, kindlustusseltside ja väärtpaberifirmade strateegiat,» kommenteeris Sanford C. Bernsteini analüütik Sallie L. Krawcheck.

Citigroupi börsiväärtus on 150 miljardit dollarit ja see tõstab ta Wall Streetil seitsmendale kohale. Pärast ühinemisteadet kerkis Citicorpi aktsia 18% ja Travelersi aktsia 12%. Kuna mõlemad kuuluvad ka Dow Jonesi indeksisse, aitas see kaasa Dow Jonesi 100punktilisele tõusule ja see tõusis üle maagilise 9000 punkti piiri.

Pärast liitumist jaguneb uue firma aktsiapakk kahe firma aktsionäride vahel võrdselt. Ühinemine toimub aktsiavahetuse teel. Uut gruppi hakkavad ühiselt juhtima Citicorpi senine juht John Reed ja Travelersi juht Sanford Weill.

Citicorp on suuruselt teine USA pank, kuid seni olnud suurtes panganduse struktuurimuutustes passiivne.

Travelers oli algul puhtalt kindlustuskontsern, kuid agressiivse ostustrateegia tulemusena ostis mullu panga Salomon Brothers 9 miljardi dollari eest.

Möödunud aasta majandusnäitajate põhjal oleks Citigroupi bialnsimaht ligi 700 miljardit dollarit. Hetkel on kahel finantskontsernil sadakonnas riigis 161 700 töötajat ja 100 miljonit klienti.

Analüütikute arvates seab Citicorpi ja Travelersi ühinemine suure surve alla mitmed suured Ühendriikide finantsfirmad. REUTERS -BNS-DI-FT

Hetkel kuum