Automaatvastaja on mugav

09. aprill 1998, 00:00

Telefoni automaatvastaja muutub igapäevatöös vajalikuks, kui viibite sageli kontorist väljas ja seal ei ole ka kedagi teist, kes telefonile vastaks. Sageli on odavam osta oma sidesüsteemile juurde automaatvastaja, kui asendada lauatelefon automaatvastajaga telefoniga.

Testi käigus osutus kõige mugavamaks ja lihtsamaks Telia Fazil. Fazili ühendamine telefonisüsteemiga võtab vaid minuti tänu lihtsatele ja selgetele joonistele. Fazili töökorda seadmiseks kulus teine minut, kusjuures lisaks tavalisele instruktsioonile asub lühike kasutusjuhend Fazili esipaneeli all.

Telia Fazil on sarnaselt teiste testitud automaatvastajatega pooldigitaalne, st oma teade salvestatakse digitaalselt mikroprotsessorile ning sissetulevad teated salvestatakse mikrokassettile.

Fazili muudab eriti kasutajasõbralikuks häälega juhitav lindistus, st kui helistaja on oma jutu lõpetanud, siis pärast 20sekundilist pausi lindistamine lõpeb. Fazilile saab võrreldes teiste testitud vastajatega jätta pikima teate, kuni kolme minuti pikkuse.

Ascom Bolero on omapärase disainiga, ta võib olla modernses büroos ruumikujunduslikuks elemendiks. Bolero erineb teistest testitavatest selle poolest, et on varustatud numbrilise lugejaga, mis näitab saabunud teadete arvu. Kahjuks on teadete arvu näitaja vaid ühekohaline, võimaldades maksimaalselt vaid üheksat saabunud teadet märkida.

Samalaadne funktsioon on ka Telia Fazilil ning Grundig AM-350-l, kus numbrinäidu asemel on signaallamp, mille vilkumiste arv näitab saabunud teadete arvu.

Ascom Bolero üllatab ka oma VIP-call funktsiooniga. Selle funktsiooni käivitamisel annab Bolero omanik valitud helistajatele või helistajagrupile koodi, mille sisestamisel toonvalimisega telefoni re?iimis lisandub nende helistajate teadetele eriline signaal.

Bolero kasutamise teeb mugavaks kaugjuhtimisvõimalus, mis on testitud vastajatest olemas ka Grundigi AM-350-l, kuid puudub Telia Fazilil. Kaugjuhtimisega saab kuulata saabunud teateid, helistades ise enda telefonile.

Bolerol seondub kaugjuhtimisega ka nn säästufunktsioon, mis lülitab automaatvastaja tööle, juhul kui on saabunud teateid, pärast teist kutsungi signaali. Juhul kui teateid ei ole saabunud, võib pärast kolmandat helina signaali asetada telefonitoru hargile.

Grundig AM-350 ei paista silma oma välimusega, kuid on väikseim testitavate seas. Testitud vastajatest on Grundig AM-350-l sisenevate teadete lindistamise aeg lühim, vaid 32 sekundit, kuid salvestatavate teadete arv jälle suurem. Grundig AM-350-le jäetava oma teate kvaliteet on parem kui teistel testitavatel, seda ilmselt tänu korpusele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing