Riia börsi indeks langes 550ni

09. aprill 1998, 00:00

Riia börs liikus eile taas järsult allapoole ning RICI sulgus pisut madalamal kolmapäevase suurkukkumise järgsest tasemest. Kaotajate hulgas olid traditsioonilised nimed -- Kaija, Daugavpils, Riia laevaremonditehas, Unibanka. Päeva halvaks uudiseks oli venelaste soov suunata osa naftaekspordi voogusid Lätist mööda -- see puudutab küll suhteliselt väheseid firmasid, riigi makrotaset aga märkimisväärselt. Hansapanga aktsia hind fikseeriti 100aktsiase tehinguga 5 latil ning tegelik kauplemine algab ehk homme. Taoline topeltnoteering võiks anda kohalikele maaklerifirmadele huvitavaid arbitraa?ivõimalusi, iseasi, kas Riia börsi väike likviidsus neid võimalusi ka realiseerida laseb.

Leedu aktsiad liikusid kolmapäeval põhiliselt alla. Põhinimekirjas tõusis ainsana Medienos Plau?as, kuna nii pangad kui piimakombinaadid olid langejate seas. Suuremat hinnalangust siiski ei oodata ning nädala lõpuks suuri tasememuutusi ei tule. A-nimekirjas domineeris taas Leedu Energia, kusjuures hind püsis 5 litil. Ka Kalnapilis tõusis teisipäevase põhinimekirja tõusmise eel, kuid väikese free floati tõttu on tema edasine perspektiiv napp.

Vene investorid on võtnud käitumise aluseks väga lihtsa reegli -- pole valitsust, pole kauplemist. Kolmandat päeva püsis RTS-süsteemi käive allpool 40 miljoni dollari piiri ning aktsiate hinnad langesid mõnevõrra. Põhimõttelisi muutusi pole kindlasti oodata enne selle nädala lõppu.

Motorola hoiatus teise kvartali nõrga kasumi kohta osutus viimasest rekordhüppest kurnatud USA turule üle jõu käivaks ning aktsiate hinnad hakkasid kõigil turgudel kiirelt langema. Investorid kasutasid head võimalust rekordtasemel kasumit võtta. Eriti rängalt kaotasid tehnoloogiaaktsiad ning Nasdaqi turg -- kaks järjestikust halba uudist on liig mis liig. Nasdaqi koondindeks langes üle 30 punkti ehk 1,66%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing