8. aprill 1998 kell 22:00

Spordijalatsi ostja tarkvara, 1. osa

Sportiva inimese jalad saavad suure koormuse, seetõttu ei tohi mingil juhul alahinnata kvaliteetsete spordijalanõude tähtsust. Põhjus on lihtne: head jalatsid pehmendavad põrutusi ja kaitsevad jalgu vigastuste eest.

Kuna müügil on väga suur valik spordijalatseid eri tootjatelt, on raske teha õiget valikut. Uuendatud ja täiustatud mudeleid tuleb müügile pidevalt.

Kvaliteetsetes toodetes on ühendatud järgnevad omadused:

- põrutuskindlus;

- kergus;

- jala igakülgne toestamine.

Uute spordijalanõude ostmiseks varuge kindlasti piisavalt aega, sest kiirustades tehtud ost võib osutuda mõttetuks raharaiskamiseks.

Kasutage kindlasti müüja asjatundlikku nõuannet. Öelge, millise spordiala tarvis te jalatseid ostate, sest igale spordialale on valmistatud ala spetsiifikat arvestades erinevad jalatsid.

Proovige kindlasti mõlemat jalatsit, sest tihti on parem ja vasak jalg erineva suurusega.

Treening ei kujune piinarikkaks, kui teil on valitud õiges suuruses jalatsid. Õige suurus tähendab, et jalatsi nina ja suure varba vahele jääb natuke ruumi. Jalatsisse peab mahtuma ka paksem spordisokk.

Proovi palju eri mudeleid, liigu ning tunneta, millised on sinu jalale kõige mugavamad.

Ära hoia kokku hinna pealt, sest head, kvaliteetsed spordijalatsid on küll kallimad, ent kestavad kauem ja tagavad vastupidavuse ning turvalisuse pikemaks ajaks.

Kui spordijalatsid on ostetud, siis hooldage neid sama tõsiselt nagu peokingi. Nii peab jalats kauem vastu.

Hetkel kuum