12. aprill 1998 kell 22:00

Liivalaia tänava büroopindade rendi-hinnad aasta pärast

Uute rendipindade hind jääb vahemikku 220--250 kr/m². Peamiselt on tänava ääres elumajad ja kui korteritesse midagi ehitatakse, siis nende pindade rendihind on kindlasti odavam (kuni 200 kr/m²). Remontimata pindade eest saab juba tunduvalt väiksemat renditasu. Tänava suur probleem on parkimiskohtade vähesus.

Aastaga tõuseb büroopindade keskmine rendihind uute pindade arvel, olemasolevates ruumides rendihind ei muutu.

Praegu on Liivalaia tänaval büroopindade keskmine rendihind 180--200 kr/m². Hind on selline seetõttu, et seal on mõned väga esinduslikud hooned (näit Hansapank). Liivalaia tänava Pärnu maantee poolne ots on traditsiooniliselt olnud üks esinduslikumaid büroopindade asukohti pealinnas.

Kuna Liivalaia tänavale büroopinda eriti juurde ei tule, siis rendihinnad jäävad samaks.

Liivalaia tänav on olnud büroo asukohana suhteliselt populaarne rendituru algusaegadest alates, seda eelkõige tänava alguses, kus asub ettevõtetele nii olulise tähtsusega asutus -- pank. Olemasolevates büroohoonetes on ruumid praktiliselt välja renditud ja suuri liikumisi ette näha ei ole, v. a ülalnimetatud asutuse laienemisplaanidest tingitud rentnike liikumine.

Tänaseks on teada, et aasta jooksul on selles piirkonnas valmimas vaid üks uusehitis, mis läheb renti osaliselt ja ei mõjuta keskmist rendihinda.

Hetkel kuum