12. aprill 1998 kell 22:00

Majanduspolitsei avastas Tallinnas piraatvideotööstuse

Majanduspolitsei avastas neljapäeva õhtul Tallinna kesklinnas ühe firma tagaruumide läbiotsimisel salavideotööstuse.

«On alust arvata, et just siin valmis 100 menufilmi kassetti, mis väidetavalt on valmistatud olematus Tartu firmas Ilmoo Video,» ütles Tallinna politsei pressiesindaja.

Pressiesindaja sõnul leiti muu hulgas «Titanicu» ja ühe selle kuu lõpus ekraanidele jõudva Buena Vista Home Entertainmenti filmi piraatvideosid.

«Tegu on ilmselt suurima partii piraattoodanguga, mis kunagi Eestis konfiskeeritud,» lisas pressiesindaja.

Kuna läbiotsimine alles kestis, ei saanud pressiesindaja detailsemat infot anda ega osanud öelda ka täpset leitud piraatvideode arvu.

Eesti turu on täitnud olematu firma eestindatud «Titanicu» piraatvideo, ehkki originaalvideo tuleb USAs müügile alles suvel, kirjutas kolmapäeval Postimees.

«Piraat-«Titanic» võis maailma ringlema minna ja lõpuks Eestisse jõuda vaid Ameerika filmiakadeemia liikmete kaudu, keda on mõni tuhat,» lausus USA filmikompaniide tooteid Eestis linastava ASi MPDE esindaja Lauri Kaare.

Piraat-«Titanicu» on turulettidele väidetavalt paisanud Tartus asuv firma Ilmoo Video, kuid Krediidiinfole on see kaubamärk tundmatu.

Kolmapäeval võttis politsei operatsiooni käigus Paides ja Türil mitmesugustest müügikohtadest ära üle kahe tuhande piraatlustunnustega eseme. BNS

Hetkel kuum