Missugustel juhtudel saavad ettevõtte töötajad preemiat?

13. aprill 1998, 00:00

Me maksame oma töötajatele preemiat suhteliselt vähe. Kindel preemia on ainult jõulupreemia, mille suurus on kolmandik kuni pool kuupalgast.

Kuupalga suuruse preemiaga peame juubeli puhul (alates 50. aastast) meeles meil aastaid korralikult töötanud inimesi.

Otseseid preemiaid rohkem pole, aga me püüame nii palju kui võimalik rakendada tulemuspalka. Palk koosneb sel juhul kahest osast -- põhipalgast ja lisaks 20--30%, mis sõltub täielikult isiklikest töötulemustest. Selline võimalus oma töötasu suurendada on praegu 30--40 inimesel. Need on peamiselt müügiga tegelejad, aga ka teised, kes töötavad individuaalse tööülesande alusel ja kelle töö on seetõttu ka individuaalselt mõõdetav.

Oleme maksnud ka erakorralisi preemiaid. Näiteks valvetöötajate jaoks on välja töötatud süsteem, mille kohaselt nad saavad iga varga kinnipüüdmise eest preemia.

Tallinna Kaubamaja töötajate töötasu koosneb kolmest osast. Need on põhipalk, lisapalk ja lisatasud (preemiad). Kuna meie tegevuse kõige otsesemaks näitajaks on kasum, siis on kõigi meie töötajate igasugused lisapalgad ja preemiad seotud kasumiplaani täitmisega.

Müügipoole ja sisseostu töötajate töötulemused on rahas otsesemalt mõõdetavad kui näiteks kontori töötajatel ja neil on ka lisapalga arvestamine otsesemalt seotud nende enda töötulemustega.

Täiendavaid preemiaid on aastas kaks -- aprillis makstav aastapreemia ja jõulupreemia. Nende preemiate maksmisel arvestame ka tööstaa?i. Aastapreemia maksimaalne suurus on kõigile ühesugune. Jõulupreemiat saavad ühepalju kõik, kes on ettevõttes töötanud vähemalt aasta.

Erakorralist preemiat oleme maksnud, kui keegi on täitnud mingi täiendava tööülesande. Seda on tulnud ette küllalt harva.ASi Kalev

Ettevõttes kehtib üldine premeerimise süsteem, mille järgi makstakse töötajatele preemiat üks kord aastas enne aasta lõppu eeldusel, et ettevõtte kasumiprognoos on täidetud.

Preemia on diferentseeritud vastavalt ametipositsioonile, kuid sama suur ühes staatuses (nt spetsialistid, töölised) olevatele töötajatele.

Struktuuriüksustes, kus on võimalik paremini hinnata töö tulemuslikkust, on rakendatud motiveeritum premeerimissüsteem.

Müügiesindajatele arvestatakse preemiat müügiplaani täitmise eest fikseeritud summana kord kvartalis, müügiorganisatsiooni juhtidele protsentuaalselt palgast kord poolaastas.

Kommitsehhi ühes osakonnas, kus toodang valmib käsitööna, võib töötajatele maksta preemiat kehtestatud tingimuste täitmisel protsentuaalselt palgast igakuiselt.

Ettevõttes kehtiv premeerimissüteem on muutmisel eesmärgiga muuta see enam motiveerivaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing