13. aprill 1998 kell 22:00

Favora tahab liitumisega turuosa suurendada

Praegu omab Favora kütuse jaemüügist umbes kuus protsenti, mis võiks liitumiste läbi kasvada 10--11 protsendini, ütles Favora juhatuse esimees Aivo Pärn.

Favora peab väiksemate firmadega liitumisläbirääkimisi, sest liitumine võib osutuda majanduslikult kasulikuks, kinnitas Pärn. Kõneluste edukuse huvides ei soostunud Pärn läbirääkivate poolte nimesid avaldama.

Pärn välistas võimaluse, et Favora võiks liituda Alexelaga, mis nõuab Favoralt erikonfiskeeritud kütuse eest võla tasumist.

Kuni 15 miljoni kroonini küündiv nõue Favora vastu võib osutuda Lõuna-Eesti kütusefirmale ületamatuks raskuseks, leiavad Alexela ja EK juhid.

Pärn märkis, et peab alusetuks Alexela nõuet seni, kuni selle kohta pole dokumentaalset tõestust. Kui nõue osutub reaalseks, maksab Favora oma võla, kinnitas ta.

Pärna sõnul on Alexela nõue pelgalt konkurentsivõitlus. «Igaüks tahab kuidagi ära elada, kuid Alexela kõrval peab ruumi jääma ka teistele firmadele,» tõdes ta.

Alexela, mis liitis mullu sügisel endaga Petra, pole varjanud oma jätkuvaid turuosa suurendamise plaane.

Favora on Lõuna-Eesti kütusemüüja, kelle päralt on umbes 6 protsenti kütuse jaemüügiturust. Favoral on 8 oma tanklat, ent koostöövõrku kuulub 23 tanklat.

Favora mullune käive oli 200 miljonit krooni. Kasumit ettevõte ei teeninud. BNS

Hetkel kuum