Lühiuudised välismaalt

14. aprill 1998, 00:00

Aasia majanduskriis aeglustab maailma majanduskasvu, prognoosis rahvusvaheline valuutafond (IMF), alandades tänavust kasvuprognoosi varasemalt 4,3 protsendilt 3,1 protsendile.

Ühendriikidele prognoosib fond 2,9 ja Euroopa Liidule 2,7% majanduskasvu. Järgmisel aastal peaks Ühendriikide sisemajanduse kogutoodang kasvama 2,2% ja Euroopa Liidu kogutoodang 2,8% võrra. Mullu kasvas Ühendriikide majandus 3,8 ja ELi majandus 2,7% võrra.

Jaapanile ennustatakse tänavuseks 0,1 ja järgmiseks aastaks 1,8% majanduskasvu pärast mullust 0,9% edasiminekut. REUTERS-BNS

Venemaa peatas 2. aprillil diislikütuse tarned Lätisse Leedu Bir?ai naftajuhtme kaudu ning vähendas toornaftatarneid umbes viiendiku võrra.

Toornaftatarned Ventspilsi kahanesid märtsi 46 000 tonnilt päevas 36 000 tonnini.

Vene naftajuhtmefirma Novopolotsk hoiatas Bir?ai naftajuhtme operaatorfirmat Naftotiekist, et teises kvartalis vähenevad tarned plaanitud 3,7 miljonilt 3,1 miljonile tonnile.

Tänavu esimeses kvartalis transportis Naftotiekis Ventspilsi ja Leedu Ma?eikiai naftatöötlemistehasesse kokku 6,1 miljonit tonni toornaftat ja diislikütust ehk 17 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal ajal. BNS

Rahvusvaheline valuutafond (IMF) ei saa Lätit aidata, kui Venemaa otsustab rakendada Riia suhtes majandussanktsioone, ütles valuutafondi Läti esindaja Dimitris Demekas.

On vähetõenäoline, et rahvusvahelised organisatsioonid suudaksid Venemaad mõjutada, arvestades, et juriidiliselt ei ole sanktsioone otsustatud, ütles Demekas. INTERFAX-BNS

Välismaalaste maaost on Poolas peaaegu võimatu. Ostuloa saavad vaid pikka aega Poolas elanud või Poola kodanikuga abielus olevad välismaalased.

Seda korda soovib Poola säilitada ka pärast Euroopa Liitu astumist, uurides selleks eelkõige Taani kogemusi suvilate ostu-müügi piiramisel.

Pärast Teist maailmasõda läksid Poolale suured maa-alad, mis kuulusid varem Saksamaale.

Nüüd kardavad poolakad, et sakslased võivad kaotatud alad tagasi võtta, kui Euroopa Liidu kodanikud saavad võimaluse liikmesriikides vabalt maad osta. ETA

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing