16. aprill 1998 kell 22:00

Stroomi ranna rendikonkursi võitis Aegna saare arendaja

Kokku laekus pikaajalise rendi eelläbirääkimistega konkursile kaks pakkumust, ütles Põhja-Tallinna halduskogu liige ja konkursikomisjoni esinaine Tiina Mitt.

Teise neist esitas AS Restano, kes on seni tegelenud Harku järve ümbruse nüüdisajastamisega.

Parima pakkuja valimisel sai Miti sõnul määravaks kõrgem rendihind nii hoonele kui maale. Muus osas olid pakkumused tema hinnangul võrdsed ning valikut teha oli komisjonil raske.

Multisus lubas pakkumuse järgi sisustada hooajaks Stroomi rannahoone, rajada randa spordiplatsid, laenutada ranna- ja sporditarbeid ning korraldada nii suvel kui talvel temaatilisi rahvaüritusi, rääkis Mitt.

Talvel lubas rentnik randa ja seda ümbritsevasse parki rajada suusarajad ja korraldada jõulumaa-laadse ürituse.

Pakkumuse äriplaan oli Miti sõnul väga põhjalik, ka olid sel pädevad tagatised.

Põhja-Tallinna linnaosa korraldatud konkursil Stroomi rannakompleksi ja parkimisplatsi pikaajalisele rendile andmiseks oli kahekorruselise, 732,4m² kivist rannakompleksi rendi alghind 20 krooni üks ruutmeeter ehk ligi 15 000 krooni kuus, millele lisandub käibemaks.

Tasulise parkla rajamiseks mõeldud 2721m² asfalteeritud platsi maakasutuse alghind oli 2000 krooni kuus pluss maa- ja käibemaks.

Põhja-Tallinn annab rannahoone ja parkla rendile 2007. aasta lõpuni.

AS Multisus on kaks aastat arendanud Tallinnale kuuluva Aegna puhketsooni. Ka tegeleb Multisus lepingute alusel krediidiasutuste poolt antud laenude tagatisvarade müügiga ning omab tollioksjonite korraldamise ainuõigust. BNS

Hetkel kuum