Klementil salapärane suuromanik

21. aprill 1998, 00:00

«Tüüpiline offshore-firma,» iseloomustas Komek Investmentsi Klementi juhatuse esimees Madis Võõras. Kes on selle firma taga, ei osanud ta öelda. Kirja, kus Komek Invetments teatas soovist oma esindaja nõukogusse pääsemiseks, oli saatnud tundmatu isik, kelle nime ma ei saa öelda, teatas Võõras.

Komek Investmentsi kohta ei osanud rohkem öelda ka Klementi nõukogu esimees Ardo Kamratov. «Oleme saanud kirja, see on kõik,» märkis ta kontaktidest uue suuraktsionäriga.

Kamratovi sõnul on 15. mail toimuva aktsionäride üldkoosolekuni veel piisavalt aega, et uue aktsionäri esindajaga kohtuda ja tegevusplaan läbi arutada.

Ametlikult kinnitamata andmetel on 27 protsenti Klementi aktsiaid omava Komeki taga AS AMG Investeeringud, keda aasta algul kahtlustati Klementi ja Baltika ühinemisega spekuleerides turu mõjutamises.

«Ma ei tea, kes sellist jama väidab,» kommenteeris AMG Investeeringute juhatuse esimees Tambet Mägi, kes on Klementi nõukogu liige. «Loodan, et uute omanike lisandumisega hakkavad tulemused paranema,» lisas Mägi samas.

Klementi juhtide sõnul ei ole veel selge, kas Komek Investmentsi esindaja nõukokku pääsemiseks tuleb kellelgi senistest nõukogu liikmetest tagasi astuda. «Minuga sel teemal juttu pole olnud,» kinnitas kolmas Klementi nõukogu liige, endine Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg.

Klementi juhatus teeb aktsionäridele ettepaneku dividende mitte maksta ja jätta eelmise aasta puhaskasum 5,3 mln krooni ettevõttesse, et osta sügishooajaks materjale. Üks variant oli teha praegu otsus, et maksta dividende jõulude eel, aga see tundus propagandistlikuna, rääkis Madis Võõras. «Kui äri läheb hästi, võime aasta lõpul teha erakorralise üldkoosoleku, mis otsustab dividendide maksmise,» lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing