Kolm juveeliröövlit, kolm juveeliostjat

21. aprill 1998, 00:00

Kullaihalejaid on kahte tüüpi: ühed tahavad kõike saada raha eest, teised ilma rahata.

Raha eest ostjad jagunevad kolme tüüpi: vääriskividesse investeerijad, perekonnareliikvia soetajad ja rahakad noorte kaasade mehed.

Ilma rahata kullatahtjad jagunevad samuti kolme tüüpi: professionaalsed kurjategijad, amatöörid ja vaimse puudega inimesed.

Professionaalid lähevad välja kindla peale. Nende tegevuse loogilisus aitab aga rünnet ennetada või röövlite jälile jõuda. Paljuski just proffide tarvis investeerivad kaupluseomanikud hirmkallitesse turvaseadmetesse, lasevad üles seada kaameraid ning salvestusaparaate.

Kuigi ka kõige parema tehnika saab üle kavaldada, eelistavad professionaalid siiski neid paiku, kus turvalisem röövida, olgugi et oletatav saak on väiksem.

Sellel aastal toimunud kaupluseröövidest on Mary Goldi juhtum ainus, kus tegemist on märkimisväärse summaga. Ülejäänute puhul on piirdutud piskuga: ?okolaad, suitsud, mõni tuhat krooni. Ilmselt olid röövlid paljudel juhtudel amatöörid.

Amatöörid on ohtlikud oma ootamatu käitumisega, see-eest piisab neile turvalukkudest, trellidest akendel ja ustel, turvamehest. On isegi juhuseid, kus maskis mees relvamaketiga punuma pistab, kui peremees politseiga ähvardab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing