Läänemaa elektrivõrk skandinaavlastele

21. aprill 1998, 00:00

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet rääkis, et huvi Läänemaa elektrivõrgu erastamise vastu on üldiselt suur. Kuid tema sõnul on see huvi tingitud eelkõige võimalike investorite soovist olla kohe alguses kohal ja omandada kogemusi Eesti energeetikaettevõtete erastamises.

Läänemaa elektrivõrgu vastu tunneb Sarneti sõnul huvi Soome firma Imatran Voima (IVO), kes on nõustamise osas pikemat aega Läänemaal tegutsenud.

Läänemaa Elektrivõrgu ASi juhataja kohusetäitja Guido Kuurme kinnitas, et tõsist huvi on Läänemaa elektrivõrkude erastamise vastu üles näidanud lisaks IVO-le ka Rootsi firma Vattenfall.

Kuurme sõnul rohkem huvitundjaid pole viimasel ajal käinud. «Kunagi käis Hoiupank koos AEGga siin plaane pidamas, aga kas sellest midagi välja tuleb, ei oska ma öelda,» rääkis Kuurme.

«Üldiselt on muidugi tähtis, et erastamisel saab ettevõte olulise rahasüsti, mida võib firma arendamiseks kulutada,» lausus Kuurme. Veneaegne arengus seismine tuleb nüüd tasa teha ja selleks on meil raha vaja, rääkis ta.

«Ma loodan, et kui nüüd maikuus erastamisprotsess korralikult käivitub, siis peaks suve lõpuks-sügiseks uus omanik teada olema,» lausus Kuurme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing