Lühiuudised välismaalt

21. aprill 1998, 00:00

Eile avati Hannoveri mess, mis on üks suuremaid tööstustehnoloogia väljapanekuid maailmas.

Korraldajate sõnul oodatakse 25. aprillini kestvale messile ca 300 000 külastajat. Messil on ekspositsioonidega esindatud 7500 firmat 70 riigist. DPA-ETA

Vene Interros grupp teatas eile, et loob investeeringute koordineerimiseks spetsiaalse valdusfirma.

Mõjuka Uneximbankiga seotud grupp teatas, et asutab ühtse valdusfirma, mis hakkab haldama grupi varasid rahanduses, tööstuses ja meedias.

Interros annab üle 4% Vene SKTst ja 7% ekspordist. Grupis töötab 400 000 inimest. Valdusfirma juhatuse esimeheks ja presidendiks saab Vladimir Potanin, kes astub Uneximbanki presidendi kohalt tagasi. INTERFAX-BNS

Venemaa poolt Läti kaupadele kehtestatud piirangud on sundinud Lätit otsima toetust Rootsist.

Läti valitsus on huvitatud, et Venemaal oma müügitegevuse sunniviisiliselt katkestama pidanud ettevõtted saaksid võimaluse pakkuda oma kaupu Rootsi turgudel.

Nii Rootsi kui ka USA on teatanud oma kindlast toetusest Lätile ning tauninud Venemaa kehtestatud kaubandussanktsioone. ETA

Prantsusmaa teatas, et võib panna veto Euroopa tulevase keskpanga presidendi ametisse nimetamise otsusele, kui Euroopa Liit ei leia selle ametikoha täitmisel Prantsusmaale vastuvõetavat kompromissi.

Prantsusmaa soovitab sellele kohale oma keskpanga presidenti Jean-Claude Trichet'd, kuid teised ELi liikmesriigid sooviksid sel kohal näha hollandlast Wim Duisenbergi.

Tulevase keskpanga juhi küsimus on kavas lahendada mai alguses toimuval ELi tippkohtumisel. REUTERS-BNS

Läti ning Ventspils kui transiidisadam ida ja lääne vahel on peamised arutlusteemad Houstonis täna peetaval konverentsil.

Konverentsi avab Läti välisminister Valdivs Birkavs, kes räägib majandus- ja poliitilistest suhetest ida ja lääne vahel.

Üritusel osalevad ka Ventspilsi ärimehed ning Ühendriikide ja Vene naftafirmade esindajad. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing