20. aprill 1998 kell 22:00

Sulid võtavad kaupa valedokumentidega

Vipex hoiab Ovekori juh-tumile sarnaseid pettusi ära, kasutades volitatud isikute nimekirju, kus on kirjas, kellel on üleüldse õigus kaupa vastu võtta.

Kaubaarve vormistajad ja kauba väljastajad on samuti kokku leppinud teatud rekvisiitide asukohas arvel (näiteks pitsat, allkiri ja muud rekvisiidid). Üldjuhul on Vipexil välja kujunenud kindlad kliendid, keda tuntakse nägupidi. Iga uue isiku tausta kohta kogutakse enne tehinguid piisav informatsioon.

Võtsime need abinõud kasutusele, sest ka Vipexi vastu on pettusi üritatud ja neid on ka läbi läinud. Möödunud aastal peteti meid võltst?ekiga. Hilisemal uurimisel selgus, et see oli originaalist teistsuguse ?riftiga.

Hulgifirmad on enam-levinud firmagruppe, mis saavad petta. See tuleneb nende töö spetsiifikast.

Arvan, et hulgilaudude vastu pannakse kuus toime 10--15 pettust. Võltsdokumentidega kauba väljapetmisest hoidumiseks on mõjus abinõu tagasi helistada ja kontrollida, kas on tegemist õige tellijaga. Tavaliselt osutavad tellijad ju mingitele telefoninumbritele ja aadressidele. On juhtumeid, kus kelmid on sellega liimile tõmmatud ja nad on kauba järele tulles kinni võetud.

Kui tegemist on passi kasutusega, siis on seal võltsimise tunnuseks pildi vahetamine. Kui seda on hästi tehtud, siis ei pruugi arugi saada. Tihti aga pildi alumine serv narmendab, on must ning kraapimisjälgedega.

Teooria järgi on võima-lik kõike kindlustada. Küsimus on ainult hinnas.

Pettus on nii või teisti vargus. Seetõttu on laiendina tõlgendatavana vastav toode võimalik välja töötada. Selleks peab tekkima ainult tõsine nõudlus. Hulgifirmad sellist kindlustust praegu küsinud ei ole, seetõttu pole meil täna ka vastavat toodet.

Kuna tegemist on hulgimüügifirmadega ja neid on suhteliselt vähe, siis võib tekkida ka olukord, et mitte kunagi ei koguta preemiatest piisavat mahtu, et sellist toodet üldse teha.

Ma ei oska öelda, kui palju vastava toote olemasolul hulgifirmale pettuse vastu kindlustamine maksma läheks, sest mul pole arvandmeid, millest seda järeldada.

Hetkel kuum