21. aprill 1998 kell 22:00

Äriregister vallandab alla 21aastased töötajad

Tallinna linnakohtu esimehe Helve Särgava sõnul lahkuvad ebaseaduslikult tööle võetud ametnikud niipea, kui on leitud asendustöötajad. Alla 21aastaste isikute ametisse võtmist põhjendas Särgava madala palgataseme ning kaadripuudusega. Ta kinnitas, et ebaseaduslik ametisse nimetamine toimus tema eelkäija, eelmise kohtu esimehe ajal.

Samal ajal on avalduste menetlusaeg äriregistris veninud mitmekuuliseks. Äriseadustiku järgi peab registripidaja hiljemalt 30 päeva jooksul kandeotsuse tegemise avalduse esitanud isikule teatama, kas avaldus rahuldatakse.

Äriühingute asutamisega tegelev Arco Konsultatsioonide OÜ juhataja Hardi Reiter ütles, et täielik kaos valitses äriregistris gripilaine ajal, mil peale haigete polnud tööl ka paljud õppepuhkuse võtnud tudengitest tehnilised töötajad. Reiter näitas eelmisel nädalal registrisse kantud OÜ El Nino kandeotsust, firma registrisse kandmise avaldus oli esitatud ligi kaks kuud tagasi. Viivitust põhjendavat kirja pole Arco Konsultatsioonid saanud.

Tallinna linnakohtu äriregistriosakonna juhataja Noona Alas tähendas, et kriis on ammu möödas, pigem on probleem ebakorrektsetes avaldustes, mille tõttu tekivadki järjekorrad.

Äriregistritalituse juhataja Viljar Peep põhjendas tähtaegade edasilükkumist ettevõtjate laiskusega firmade ümberregistreerimisel. Paljud esitasid ümberregistreerimise avalduse nädalapäevad enne viimaseks tähtajaks kuulutatud 1. septembrit 97 ja seetõttu suurenes töökoormus äriregistris märgatavalt. Peep seletas toimuvat ka ligi 10 000 mittetegutseva firmaga. Tema sõnul poleks nii pikki järjekordi, kui asutataks vaid äriühinguid, mida tõesti vaja läheb.

Peep lisas, et aasta alguses olukord normaliseerus, aga märtsis laekus jälle kümmekonna tehnilise sekretäri ette umbes 1300 avaldust.

Hetkel kuum