22. aprill 1998 kell 22:00

Koopiamasinat peab hooldama regulaarselt

Kui firmasse on juba soetatud koopiamasin, siis peab selle tehnilise seisukorra eest hoolitsema regulaarselt nagu teistegi seadmete puhul. Koopiamasina hooldamine ja remont peaks olema töökatkestuste ärahoidmiseks operatiivne ja käepärane.

Tänapäeva koopiamasinates on hoolduse kiirendamiseks sisse ehitatud enesediagnostika süsteem, mis kõrvalekaldeid tööolukorrast tähistab veakoodidega. Osa neist on toodud juhtpaneelile hoiatava signaaltulukesena, osa kuvatakse kasutajamenüüs numbri ja tähe kombinatsioonina. Sellisel juhul tuleb appi võtta kasutusjuhend, selgitamaks vea sisu. Koodid, mille kõrvaldamiseks soovitatakse kasutada eriharidusega spetsialisti abi, on ka selleks mõeldud. Kunagi ei tasu omapäi asuda remontima seadet, mille sisemise ehitusega ei ole kasutaja kursis. Pealegi võib sellise ise remontimise puhul katkeda garantii.

Lihtsamad koopiamasina vead võib siiski ise kõrvaldada. Üks selliseid on seadme paberiteede ummistumine. Sellisel puhul tuleb avada koopiamasina esipaneel, kus on tavaliselt skemaatilised juhendid selliste vigade kõrvaldamiseks. Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et kinnijäänud paberit ei rebitaks välja. Rebenemise korral võivad paberitükid tekitada ummistusi paberi liikumisteedes ning kuumenemisel kleepuda trumlite külge, tekitades seega seadmele rohkem kahju.

Paberi kõrvaldamise järel tuleb kõik seadme sõlmed ning uksed hoolikalt sulgeda, sest vastasel juhul ei pruugi mõni seadet kaitsvatest mikrolülititest minna õigesse asendisse ning seade ei käivitu.

Hetkel kuum