Pühajärve puhkekodu müüakse Valga Grupile

23. aprill 1998, 00:00

Otepääst on saanud Eestimaa talvepealinn ja lumisel ajal pole seal võimalik vaba tuba leida. Otepää suurimat ühismagalat, Pühajärve kaldal asuvat puhkekodu ei suuda ametiühingute keskliit omanikuna üksi hallata.

«Oleme rentnikena investeerinud siia ligi 2,5 miljonit krooni, ehitanud restorani, uue katlamaja, renoveerinud kütte- ja veesüsteemi,» räägib 400 000kroonise aktsiakapitaliga ASi Pühajärve Puhkekodu juhatuse esimees Jüri Kork. Tema sõnul on 1949. aastal ehitatud ja 31 aastat puhkekoduna tegutsenud kompleksis suur vajadus investeeringute järele.

«Asukoht on väga hea, aga ametiühingutel pole raha, et puhkekodu nõutavale tasemele viia,» lausub OÜ Ametiühingute Varahaldus juhataja Teet Tiko. Tema sõnul võttis ametiühingute keskorganisatsioon juba ammu vastu põhimõttelise otsuse kaasata Pühajärve puhkekodu majandamiseks partnereid.

Jüri Kork on juhtinud Pühajärve puhkekodu 16 aastat. Viis aastat tagasi moodustasid puhkekodu töötajad oma firma ja võtsid kompleksi ametiühingute keskliidu käest rendile. Hoonekompleksi rendisumma on praegu 150 000 krooni aastas, mis pole ametiühingute keskliidule suur tulu.

Pühajärve puhkekodus on 180 voodikohta, enamik tube on kahekohalised.

Pühajärve puhkekodu hoonete ja nende juurde kuuluva 25 hektari maa kordategemiseks kulub praeguste arvestuste kohaselt vähemalt 30 miljonit krooni. ASi Pühajärve Puhkekodu uue tuumikinvestori leidmiseks on läbirääkimisi peetud ASi Mainor Grupp presidendi Ülo Pärnitsaga ja ASiga Valga Grupp.

Ekspeaminister Tiit Vähi kontrollitav Valga Grupp sõlmis ASiga Pühajärve Puhkekodu ja ametiühingute keskliiduga kolmepoolse suulise kokkuleppe, mille kohaselt saab aktsiakapitali laiendamise käigus Pühajärve puhkekodu haldava firma enamusomanikuks Valga Grupp. Ametiühingute keskliit osaleb firma omanikeringis puhkekompleksi hoonete ja varaga, ASi Pühajärve Puhkekodu senised omanikud kompleksi tehtud investeeringutega.

«Asi on praegu veel liiga värske ja toores, kommenteerida on vara,» lausub Valga Gruppi esindav Peeter Jakovlev. Tema sõnul peaks advokaadibüroo Raidla & Partnerid saama lähema paari nädala jooksul valmis kõik aktsiate üleminekut puudutavad dokumendid.

Osaluste suurused ASis Pühajärve Puhkekodu on kokku lepitud. Ametiühingute keskliidu varahaldusfirma juhi Teet Tiko sõnul on ametiühingud oma osaluse suurusega rahul.

Pühajärve puhkekodu juhataja Jüri Kork tahab alustada septembris puhkekompleksi põhjalikku ümberehitust. Uude hotellikorpusesse jääb 150 magamiskohta ja see korpus läheb põhjalikule renoveerimisele. Peahoone keldrisse rajatakse abiruumid ja sporditarvete laenutus.

Kompleksi juurde ehitatakse auditoorium 150 inimesele ja õppeklassid. Kolmandale korrusele rajatakse peenema publiku jaoks sviidid kauni vaatega Pühajärvele, seletab Kork.

Senine söökla ehitatakse ümber taastusravikeskuseks koos basseini, saunade ja massaa?iruumiga, lisab Kork.

«Loome siia haldusjuhtimise instituudi Lõuna-Eesti filiaali koos õppeklasside ja seminariruumidega,» räägib Kork. Tema sõnul võimaldaks konverentsiturism tuua Pühajärvele igal aastaajal külastajaid ja annaks kompleksile pideva käibe ka nädala sees.

«Meie näeme Pühajärve puhkekodus paika, kus ametiühingute liikmed saaksid nii suvel kui talvel puhata ja kus saaksime korraldada ka koolituskursusi,» räägib ametiühingute keskliidu esimees Raivo Paavo.

Eraldi on Pühajärve äärde kavas ehitada sanatooriumilaadne kuni 70 kohaga taastusravikeskus.

Jüri Korgi kinnitusel kavatsetakse korrastada praegused kaks tenniseväljakut ja ilmselt rajatakse väljakuid juurde. Kuna puhkekodu territoorium laiub suurel maa-alal, kavatsetakse sinna ehitada ka üheksa rajaga golfiväljak.

«Eks näis, palju kohe teha jõuame, aga loodus on siin golfi mängimiseks kaunis ja meil on isegi Kanada arhitektide tehtud väljakuprojekt olemas,» sõnab Kork.

Esmaspäeval müüs ametiühingute keskliit Imco Valduse OÜ-le Kubija hotelli Võrus. USAs elavale Ivo Mölterile ja Võru ettevõtjale Aigar Pindmaale kuuluv firma asub hotelli põhjalikult renoveerima, sest Võrus puudub tänapäeva nõuetele vastav hotell.

«Pidasime ametiühingutegelastega läbirääkimisi alates möödunud sügisest,» lausub Pindmaa. Tema sõnul ei teadnud ametiühingute keskliidu peavarahoidja Jaak Vihalem isegi seda, milline vara ametiühingutele kuulub ja seetõttu oli väga raske läbirääkimisi pidada.

«Ametiühingutel on veel vara küll, aga edaspidi me enam midagi ei müü, vaid katsume olemasolevate objektidega ise tegeleda,» lausub Teet Tiko.

Ametiühingute keskliidule kuuluv Pärnu ööklubi Las Vegas omandab aga lähiajal uue sisu ja vormi. Grupp Tallinna ärimehi rajab praeguse ööklubi asemele 5000 m² suuruse spordikompleksi. Kompleksi esimene ehitusjärk läheb maksma 15 miljonit krooni, kogu kompleks peaks valmima järgmise aasta suvel.

Pärnu spordikompleksi projektiga on seotud Hannes Tamjärv, Toomas ja Tõnis Sildmäe, Tiina ja Jüri Mõis, Oleg Ljadov, Meelis Lao ja Tarmo Sumberg.

«Pole põhjust karta, et Pärnusse rajatav spordi- ja tervisesuunitlusega lõõgastuskeskus ainult mingi ärimeeste kliki kasutada jääb,» märgib Raivo Paavo. Tema sõnul säilitab ametiühingute keskliit loodavas spordikeskuses oma õigused ja osaluse.

«Selge, et meie loodavas ettevõttes väga suurt osalusprotsenti ei saa, sest ametiühingutele kuulub ju vaid see õnnetu Las Vegase nime kandev putka, mis tuleb lammutada,» tõdeb Paavo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing