10 miljonit pankade arvutivõrgu ühildamiseks

24. aprill 1998, 00:00

Kahe panga liitumiskuludeks on osapooled arvestanud 25 miljonit krooni, infotehnoloogia ühildamine võtab sellest seega umbes kolmandiku.

Kanneli sõnul on mõlema panga infosüsteemid küllaltki sarnased ning pärit ühe tootja käest Soomest. «Me peame säilitama parimad teenused ja süsteemid,» sõnas Kannel.

Ta ütles, et poole aasta pärast peaks jõudma kätte aeg, kui inimene saab võtta endistest Tallinna Panga automaatidest Ühispanga kaardiga raha välja, ilma et ta peaks maksma viiekroonist teenustasu.

Ühispanga infotehnoloogiajuhataja Andres Keevallik lausus, et olulisimad tööd saab mõne kuu jooksul ära teha. Kahe panga infotehnoloogiad täiendavad üksteist, rääkis Keevallik.

Kõik Tallinna Panga ja Ühispanga kontorid töötavad reaalajas, kaablite paigaldusse investeerima ei pea. «Mõlema panga infotehnoloogia olukord on soodne,» lausus Keevallik.

Forekspanga infotehnoloogia hooldusosakonna juhataja Vallo Vahenurm ütles, et pankade infosüsteemide ühildamine võib maksta mõnekümnest tuhandest mõnekümne miljoni kroonini. «Seda on suhteliselt raske hinnata, kui ei ole põhjalikult uurinud,» sõnas ta.

Vahenurm lisas, et tema hinnangul peaks Ühispanga ja Tallinna Panga infosüsteemide ühildamine olema tänu süsteemide sarnasusele suhteliselt valutu.

Ühispank ja Tallinna Pank kirjutasid kolmapäeval alla liitumislepingule, mille järgi saja Tallinna Panga aktsia eest saab 42 Ühispanga aktsiat.

Kahe panga liitumisel tekib suurim pank Baltimaades.

Ühinemise peavad veel mõlema panga aktsionärid kinnitama erakorralisel aktsionäride koosolekul, mis toimub mõlemal pangal 24. mail.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing