Hankooki rehvid said endale Eestis esindaja

24. aprill 1998, 00:00

Autovaruosade ja -tarvikute hulgimüüja Balti Autoosade AS sai sellest kevadest Lõuna-Korea Hankooki rehvide ametlikuks maaletoojaks. Seni esindas Balti Autoosade AS Hankooki kaubamärki kandvast toodangust akusid.

Alates 1941. aastast rehve tootev Hankook Tire Co on hetkel maailma kümnes rehvitootja, olles Kumho Tire kõrval üks kahest suurest Korea rehvitootjast.

Sarnaselt Korea autotehastele on ka sealsetel rehvitehastel auahned plaanid -- Hankook on teatanud, et tema lähimaks eesmärgiks on tõusta maailma rehvitootjate TOP5 sekka. Konkurendid, keda selle eesmärgi saavutamiseks edestada tuleb, on võimsad -- vaid rehvimaailma vägevad. Seni edestab Hankooki tootmismahtudelt neli Jaapani (Bridgestone, Sumitomo, Yokohama, Toyo), kolm Euroopa (Michelin, Pirelli, Continental) ja kaks USA (Goodyear, Cooper) rehvitootjat.

Ehkki Hankook alustas oma toodete eksporti juba 1962. aastal, on see nimi Euroopas seni suhteliselt vähe tuntud, kuid Koreas on tegu ühe levinuma rehvimargiga, mida paigaldavad oma toodangule ka mitmed sealsed autotehased.

Siiski pole Hankooki näol tegu pelgalt kodumaise tootjaga, sest kokku ekspordib Hankook oma toodangut tervelt 160 riiki, alates 1995. aasta juunist alustati oma toodete eksporti ka Opeli väikeauto Corsa tarvis Opeli Saksamaa tehasesse.

Eesti turul jääb siin müüdavate Hankooki põhimõõtmetes sõiduautorehvide jaehind Balti Autoosade ASi andmetel 600 ja 900 krooni vahele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing