Maakonnalehed saavad konkurendid

24. aprill 1998, 00:00

Tasuta kuulutustelehe äriidee on lihtne -- reklaami eest küsitakse vähem raha kui samas piirkonnas ilmuvas põhiväljaandes ja ajalehte jagatakse ning levitatakse tasuta.

Kuulutusteleht ilmub enamasti kord nädalas ja selle kirjastamiskulud pole suured. Sellise ajalehe väljaandmiseks piisab telefoni ja faksiaparaadiga varustatud toast ning mõnest töötajast.

Eesti Päevalehe Tartus levitama hakatava ajalehe Edasi tiraa? on 25 000 eksemplari, kinnitab Eesti Päevalehe peadirektor Hando Sinisalu. Edasit võib saada Tartu kauplustest ja teenindusasutustest ning otsepostituse teel.

Eesti Päevaleht taotleb Edasi kaubamärgi patenteerimist. Ajalehe Postimees erastamise järel jäi varem päevalehena ilmunud Edasi kaubamärk vabaks ja kaitsmata. Vanematel inimestel on ajalehe Edasi nimi nii Tartus kui mujal Eestis veel meeles.

«Oleme käivitanud Tallinnas samamoodi toimiva Linnalehe, mille käive on juba 500 000 krooni kuus,» räägib Hando Sinisalu. Tema sõnul kosub Linnaleht, mille tiraa? on 55 000 ja maht 20 lehekülge. Edasit kavatsetakse välja anda 12--16-leheküljelisena.

«Tasuta levitatavad nädalalehed korjavad kokku päris palju kohalikku reklaamiraha,» tunnistab Sinisalu.

Viimati hakkas uus kuulutusteleht ilmuma Viljandis, kus on tänaseks üllitatud kümme numbrit ajalehte Ruupor.

«Selline leht peab olema kindlasti apoliitiline ning optimistliku ellusuhtumisega ja pakkuma utilitaarset infot kõigile,» selgitab ajalehe väljaandja Leo Ariva.

Ariva leiab, et 60 000 elanikuga Viljandimaal on Sakala kõrval teistelgi ajalehtedel küllalt ruumi.

Aasta tagasi asutas Rakvere ettevõtja Oleg Gross maailmavaateliste eriarvamuste tõttu Virumaa Teataja peatoimetajaga oma ajalehe Kuulutaja. Tänaseks on selles ajaleheprojektis 40 protsendiga osanik samuti Eesti Päevaleht.

«Meil läheb hästi ja oleme raudselt kasumis,» kinnitab Kuulutaja peatoimetaja Eha Neito. Tema sõnul tuli tasuta kuulutusteleht õigel ajal turule ja pakkus Virumaa Teatajast madalama hinnaga reklaamipinda.

«Tänaseks on enamik kohalikust reklaamist meie veergudel ja juba ostavad siit pinda ka suured reklaamibürood,» kõneleb Neito.

Paides kasutab AS Kuma ajalehte Aitab Alati Kuma Raadio eetrireklaami trükiväljaandena.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing