Viru Rand saab Venemaal hoida sama hinnataset

24. aprill 1998, 00:00

Venemaa ametivõimud on soovitanud hulgiostjatel Läti toodetega mitte kaubleda, ütles Viru Ranna turundusjuht Lilian Niitsoo.

«Kui seda siiski tehakse, ähvardavad võimud hulgiostjaid igasuguste ametkondade, näiteks maksuameti, majanduspolitsei ja tervisekaitse kontrolliga,» ütles firma ekspordijuht Aalis Teppe.

Lätlased on seetõttu turul püsimiseks hinnad alla lasknud.

Viru Ranna müüki pole see siiski seni seganud, ütles Niitsoo. «Meie eksporti segavad hoopis Venemaa tarbijate madal ostujõud, maksmata palgad ja rahareformist tingitud segadused.»

«Samas on Valgevene kaotanud topelttollid Eesti kaupadele, mis võimaldab Viru Rannal suurendada müüki seal,» lisas ta.

Viru Rand kasutab Vene ja teiste SRÜ riikide turgudel oma tootemarki Hüljes ja väldib Pribaltika mõistet, märkis Niitsoo.

Nii Venemaa kui Ukraina tarbijad on Viru Ranna tootemargi hästi vastu võtnud ning seostavad seda toodete hea kvaliteediga, märkis Niitsoo.

Tasakaalustamaks riski Venemaa turul on Viru Rand suurendanud tänavu eksporti Ukrainasse ja teistesse riikidesse, ütles Niitsoo.

Viru Rand eksportis kolme kuuga kalatooteid 86,6 miljoni krooni eest, mis on 52 protsenti rohkem kui eelmine aasta samal ajal.

Peamised eksporditurud olid Venemaa 45,1 miljoni ja Ukraina 31,2 miljoni krooniga. Lisaks idaturule on ettevõte kalatooteid eksportinud Saksamaale, Slovakkiasse, Kreekasse ja Leetu 2,5 miljoni krooni eest.

Eesti turul müüs Viru Rand esimeses kvartalis kalatooteid 12,2 miljoni krooni eest ehk veerandi võrra rohkem kui mullu samal ajal.

ASi Viru Rand realiseerimise netokäive oli esimeses kvartalis 99,3 miljonit krooni ehk 44,3 protsenti enam kui mullu samal ajal. Puhaskasumit teenis Viru Rand 5,1 miljonit krooni. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing