NRG Energy äriplaan küps

27. aprill 1998, 00:00

Lauri sõnul naaseb ta Ühendriikidest järgmisel nädalal, kaasas äriplaani eesti- ja ingliskeelsed köidetud eksemplarid. Lauri kinnitusel annab ta pärast Eestisse naasmist äriplaani üle majandusminister Jaak Leimannile.

«Valitsuse liikmed on andnud mõista, et oma otsuse äriplaani suhtes teevad nad enne suve,» rääkis Lauri. «Eeldan, et enne jaanipäeva, sest pärast seda lähevad valitsuse ja riigikogu liikmed puhkusele.»

Majandusministeeriumi nõunik Arvi Hamburg kinnitas, et mingeid äriplaani üleandmise ega valitsuse otsustamistähtaegu pole veel kokku lepitud. «Majandusministri käskkirjaga moodustatud konsultatsioonigrupi tegevusaega on korduvalt pikendatud ja see lõpeb 1. mail,» selgitas Hamburg. «Küllap sellest tärminist lähtudes valmib NRG-l ka äriplaan.»

Kolmeliikmelise konsultatsioonigrupi juhi, Eesti kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani sõnul on nende roll olnud ministrite arvamuse vahendamine NRG-le ja vastupidi. «Seetõttu ei ole mina volitatud äriplaani kommenteerima,» ütles Luman ja lisas, et valitsuse esitatud tingimuste arvestamisel on NRG näidanud tuntavat edasiminekut.

Hillar Lauri ei soostunud selgitama uue äriplaani sisu. «Äriplaani ülesehitus on eelmisega võrreldes enam-vähem sama,» lisas Lauri. «Uus on aga sisu. Kõik arvutused on tehtud lähtudes valitsuse kuuest eeldusest.»

Valitsus lükkas eelmise aasta septembris tagasi eelmise elektrijaamade erastamise äriplaani, mille kohaselt soovis NRG osta 49 protsenti ASi Narva Elektrijaamad aktsiatest 67 miljoni USA dollari eest.

Valitsus andis NRG-le veel ühe võimaluse jaamade erastamiseks valitsuse esitatud tingimustel. Tingimuste esitamisel arvestas valitsus kaubandus-tööstuskoja seisukohtadega.

Valitsuse otsuse kohaselt tuleb säilitada elektrijaamade erastamisel riigi osalus vähemalt 51 protsenti ja riigil peab jääma õigus endale kuuluvaid aktsiaid vabalt võõrandada. Elektrijaamade uuele omanikule võib tagada turgu mitte rohkem kui 75 protsendi ulatuses ja mitte kauem kui 6--8 aastat. Omakapitali tootlikkus ei tohi esimesel viiel aastal olla üle 12 protsendi ja alates kuuendast aastast mitte üle 8 protsendi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing