27. aprill 1998 kell 22:00

Kasiinoprotsess lükkus tõlke pärast edasi

Tallinna linnakohus jätkab istungit 20. mail. Täna peab kohus otsustama, kas vabastada Symons ja temaga koos süüdistatav Kaido Esna vahi alt, esimene kautsjoni, teine allkirja vastu.

Symonsi esindajad advokaadid Jüri Leppik ja Tõnu Tuulas esitasid kohtule taotluse nõuda Olympic Casino keti omanikfirmalt, ASilt Benetreks, välja dokumendid, mis puudutavad juhtimise struktuuri, omandisuhteid ja sularahaga ümberkäimist.

Leppik ütles, et kohtutoimikus pole ühtegi tõendit, mis kinnitaks Symonsi väidetavat soovi Karu omakasu eesmärgil kõrvaldada. Lisaks esitati kohtule hulk muid dokumente, mis Symonsi kaitsjate sõnul näitavad, et Symonsi ärihuvi olevat suunatud sootuks mujale.

Kannatanuna kohtusaalis viibinud Armin Karu esindaja advokaat Liina Linsi vaidles Leppiku ja Tuulase taotlusele vastu, väites, et väljanõutavad Benetreksi dokumendid kajastavad kasiinofirma ärisaladust. Sellest lähtuvalt tegi Linsi ettepaneku kuulutada kohtuistung kinniseks.

Linnakohus jättis mõlema poole taotluste rahuldamise lahtiseks. Ka ei võtnud kohus seisukohta Tuulase taotluse suhtes jätta toimikust välja kasiino turvaülema Hindrek Vaini tehtud helilindistused.

Kaido Esna kaitsja advokaat Ingrid Kullerkann toetas Tuulase taotlust, öeldes, et Vaini tehtud lindistused on saadud kuriteo teel, eirates jälitustegevuse seaduses sätestatud nõudeid.

Pärast kahetunnist mõttevahetust ja Tuulase avaldust selle kohta, et süüdistuskokkuvõtte ingliskeelne tõlge on vigane, otsustas kohus saata süüdistuse ümbertõlkimisele.

Hetkel kuum