27. aprill 1998 kell 22:00

Liviko riigiosa müük venib

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet rääkis, et agentuur toetab probleemi lahendamiseks esimest varianti, mille kohaselt peaks agentuur pöörduma valitsuse poole ja tegema ettepaneku erastamiskava ja programmi muutmise kohta.

Teine võimalus on oodata, kuni see alkoholi käitlemise seadus kunagi vastu võetakse, rääkis Sarnet. Seda seadust ei ole tema sõnul riigikogusse menetlemiseks veel esitatud.

Sarnet rääkis, et agentuur tahab dokumente muuta, sest alkoholi käitlemise seadus ei ole omandispetsiifiline. «Seadus ei ütle midagi selle kohta, kas riigi omanduses olevatel alkoholitootjatel on mingeid erinevusi või mitte,» lausus Sarnet.

Sarnet rääkis, et enne sügist Liviko riigiaktsiate erastamisele asuda ei saa. Juhul kui agentuuri ettepanek erastamiskava ja programmi muutmiseks läbi ei lähe, venib Liviko erastamine pikemaks ajaks, märkis Sarnet.

Peaministri majandusnõunik Heido Vitsur kinnitas, et üks variant alkoholi käitlemise seadusega on korra valitsuses arutusel olnud ning töö sellega käib.

Vitsur ütles, et temagi ei näe seaduse vastuvõtmise ja ettevõtte erastamise vahel jäika seost. «Võib-olla seal on mingi nüanss, millest ma lihtsalt teadlik ei ole,» lisas ta.

Veel aasta alguses kavandas erastamisagentuur, et selle aasta esimesel poolel erastatakse eelläbirääkimistega enampakkumisel ühe pakina 30% riigi käes olevatest aktsiatest ning ülejäänud 21% müüakse taas avalikus müügis.

Oma soovist Liviko suuromanikuks saada on teatanud toiduainetööstuse kontsern ETFC Grupp ja Soome alkoholikontsern ALKO.

Praegu kuulub 51% ettevõttest riigile ja 49Raul Ranne% väikeaktsionäridele.

Teada on, et väikeaktsionäride seas domineerib Ühispank ja sellega seotud firmad, kes eelmise aasta lõpus toimunud avalikus müügis ostsid kokku lõviosa müügil olnud 44% Liviko aktsiatest.

Reedel toimunud Liviko aktsionäride üldkoosolek valis ettevõtte uueks nõukogu liikmeks Ühispanga presidendi Ain Hanschmidti.

Liviko maksab möödunud aasta 23,1 miljoni kroonisest kasumist dividende 4,92 miljonit krooni ehk 0,44 krooni aktsia kohta.

Aktsionärid muutsid ettevõtte põhikirja nii, et Liviko juhatuses on senise ühe inimese asemel kolm. Peale Udo Themase, kes jätkab juhatuse esimehena, on juhatuse liikmed veel Ühispangakapitaliturgude direktor Margus Kangro ning Liviko finantsdirektor Tiit Õim.

Hetkel kuum