• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eesti turismifirmade liit valis oma uueks presidendiks Daisy Järva.
  Hermann Reiside nõukogu esimees Arvi Karotam võttis oma kandidatuuri liidu presidendi ametikohale tagasi vahetult enne valimisi. Pärast seda loobusid kandideerimisest juhatusse ka reisifirmad Baltic Tours, Estravel, AS Wris ja Hermann Reisid.
  Neli suurimat turismifirmat tahtsid Järva sõnul nelja alalist kohta juhatuses. «See on absurdne,» ütles Järva.
  Karotam ütles, et ta loobus kandideerimast Järva kasuks. «Daisy Järva on väga võimekas inimene ja sobiv kandidaat. Kandidatuuri tagasi võtmine oli hetkel õigem otsus,» ütles Karotam.
  Daisy Järva oli turismifirmade liidu president ka aastatel 1990--1994. 1994--1998 liitu juhtinud Erki Urva lahkus ametist, sest põhikirja järgi saab presidendiks olla kaks valimisaega. ÄP
  Ühispank emiteerib 6. mail 70 miljoni dollari ehk üle ühe miljardi krooni eest aasta pikkusi eurovõlakirju.
  Ühe võlakirja nominaal on 100 000 dollarit ja intress kolme kuu dollari libor pluss 150 baaspunkti, teatas Dow Jones. Eurovõlakirjad emiteerib pank Nomura Internationali vahendusel.
  «Tegemist on Ühispanga poolt sügisel tehtud varasema emissiooni refinantseerimisega,» ütles panga rahaturgude juht Andres Ojamaa. «Turule siit midagi ei tule.»
  Mullu septembri lõpus emiteeris Ühispank 240 miljoni krooni eest seitsmeaastasi allutatud võlakirju.
  Nende võlakirjade intressiks oli Saksa marga libor pluss 150 punkti, mis kahe aasta pärast oleks tõusnud libor pluss 350 punktini. BNS
  Tabiverre saeveskit rajada kavatsev Kanada metsatööstureid esindav firma AS Ciwi Mets taotles miljardilisele projektile riigi garantiid, kuid ei saanud seda.
  Firma esindaja Kalle Mälberg tunnistas, et Kanada suurinvestorid käisid korduvalt keskkonnaministeeriumi ja metsaameti jutul, kuid ei saavutanud tulemust.
  «Eesti riik ei taga selliseid projekte,» märkis Mälberg. BNS
  ASi Nitrofert poolt rajatava umbes kaks miljardit krooni maksva metanoolitehase ehitamise projekti kohta saab midagi selgemalt öelda pärast vene gaasifirma Gazpromi aktsionäride koosolekut, mis toimub 2. juunil, rääkis Gazpromi esindaja Eestis Sergei Zagrebailov.
  Zagrebailov ütles, et metanoolitehase rajamiseks on vaja sõlmida Gazpromiga kokkulepped tagamaks pika aja jooksul gaasitarned. Selle järgi saab juba prognoosida toodangu hinda ja selle turustamist.
  Läbirääkimised saavad aga toimuda alles pärast seda, kui Gazpromi aktsionäride koosolek 2. juunil on toimunud, rääkis Zagrebailov.
  Novembri alguses, kui Nitrofert sõlmis peatöövõtu lepingu Saksa firmaga Linde, andis Nitroferdi juht Nikolai Kuta?ov mõista, et rahastamisküsimuste lahendamiseks on aega kuus kuud.
  Kuta?ov rääkis siis, et Saksamaa suurima pangaga Deutsche Bank on sündikaatlaenu saamisel kooskõlastus olemas. ÄP
  Eesti pankades moodustas eraisikute tähtajaliste deposiitide maht märtsi lõpus 3,703 miljardit krooni, suurenedes esimese kvartaliga järsult -- 31,6 protsenti.
  Enim on tänavu suurenenud eraisikute huvi kuni kolmekuuliste hoiuste vastu. Märtsi lõpu seisuga moodustas kuni kolmekuuliste hoiuste kogumaht keskpanga andmetel 574,5 miljonit krooni, kasvades kvartaliga üle 50 protsendi.
  Kolme- kuni kuuekuuliste hoiuste maht oli märtsi lõpu seisuga Eesti pankades 408,2 miljonit krooni, kasvades kvartali jooksul ligi 40 protsenti.
  Kuuekuuliste kuni aastaste hoiuste maht moodustas märtsi lõpus 2 miljardit krooni, kasvades kvartaliga 28 protsenti. Eraisikute hoiuste kogumaht oli märtsi lõpus 8,6 miljardit krooni, kasvades kolme kuuga 9,4 protsenti. BNS
  Eesti toiduainetööstuse liit taotleb 1999. a riigieelarvest 980 000 krooni, et töötada välja toiduainetööstuse arengustrateegia, pidades silmas konkurentsivõimelisust Euroopa Liidu turul.
  Toiduainetööstuse liidu tegevdirektori Helve Remmeli sõnul esitatakse juhatuse esimehe allkirjastatud taotlus raha saamiseks majandus- ja põllumajandusministrile juba täna.
  Remmeli ütluste kohaselt hakkavad nad strateegiat välja töötama koostöös tuleviku-uuringute instituudi ja Tallinna tehnikaülikooli majandusteaduskonna ekspertidega. ÄP
  Üheksa aastat mitmesugustes ärivaldkondades tegutsenud Eesti vanim aktsiaselts A.O. Imbi läks ASi Lõunatööstus avalduse alusel pankrotti.
  Põlva ärimehele Vambola Kolbakovile kuuluva A.O. Imbi pankroti algatas Kolbakoviga seotud Lõunatööstuse AS 2,34 miljoni kroonise nõude alusel, ütles ettevõtte ajutine pankrotihaldur Indrek Leppik.
  Põlva maakohus kuulutas Imbi pankroti välja reedel, võlanõudeid on aega esitada kahe kuu jooksul. BNS
  Eesti pangad teenisid esimeses kvartalis 297,4 miljonit krooni puhaskasumit ehk 18,6 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil.
  Suurima kasumi teenis esimeses kvartalis Hansapank -- 132,1 miljonit krooni.
  Kvartali lõpetasid kasumiga kõik Eestis tegutsevad kommertspangad.
  Pangad teenisid keskpanga andmetel kvartaliga intressitulu 959 miljonit krooni ning intresse 537 miljonit krooni.
  Finantsinvesteeringutelt teenisid pangad kvartaliga 120 miljonit krooni, mis on neli korda enam kui mullu samal perioodil.
  Teenustasult teenisid pangad 213,9 miljonit krooni. Pankade netokasum finantstehingutelt oli esimeses kvartalis 111 miljonit krooni. BNS
  Laupäeval Sakala keskuses toimunud ASi Tallinna Kaubamaja aktsionäride üldkoosolek otsustas maksta aktsionäridele dividende üks kroon aktsia kohta.
  1,7 miljonit krooni 34,8 miljoni kroonisest kasumist eraldatakse reservkapitaliks, 6,8 miljonit makstakse aktsionäridele dividendidena ja 26,2 miljonit reinvesteeritakse. Dividendid makstakse välja 28. mail.
  Ettevõtte nõukogu tegi ettepaneku väljastada kaubamaja juhtkonna ja tütarettevõtete juhatuste liikmetele aktsiaoptsioone kuni 203 646 aktsiat.
  Aktsiaoptsiooni pikkus on kolm aastat ja üks töötaja võib saada optsiooni kuni 50 000 aktsiale. BNS
  AS Võru Juust ja piimatootjad ei jõudnud eilsetel läbirääkimistel kokkuleppele piima kokkuostuhinnas.
  Piimatootjad nõudsid keskmiseks kõrgema sordi piima kokkuostuhinnaks mais 2,95 krooni liiter ning juunis 2,90 krooni liiter, ütles Võrumaa talupidajate liidu esimees Riho Pähn.
  Pähni sõnul oli aga Võru Juustu kehtestatud mai kõrgema sordi piima kokkuostuhind 20 senti odavam ehk 2,75 krooni liiter. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Roheelektrifirma uuendas börsiga tõotusi
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Föderaalreservi prognoos pani USA aktsiaturud rallima
Föderaalreservi pulline prognoos ja Hiina krediidituru hädade vähene levik on investorid taas ostulainele häälestanud: kõik USA indeksid kerkisid täna enam kui protsendi.
Föderaalreservi pulline prognoos ja Hiina krediidituru hädade vähene levik on investorid taas ostulainele häälestanud: kõik USA indeksid kerkisid täna enam kui protsendi.
Raadiohommikus: Enefiti börsidebüüt, krüptovarad ja mure hariduse pärast
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Eesti majaehituse pärandihoidja: aastas jõuan teha kuni 15 palkmaja
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.