27. aprill 1998 kell 22:00

Suuraktsionär otsib EMV-le uut juhtkonda

Muutused juhtkonnas on võimalikud, sest EMV ja Merko Ehituse senistel tingimustel liitumise vastastel on kontroll ühinemise takistamiseks vajaliku aktsiapaki üle. ASi Hansa Investeeringud tegevdirektor Piret Raudsepp ütles, et juhtkonna lojaalsus peab olema ühene ja hetkel käivad läbirääkimised uue juhtkonna kindlaks määramiseks. Ta lausus, et nimesid ei taha ta avalikustada enne nende läbiarutamist nõukogu koosolekul.

EMV juhatuse esimees Algerd Andruskevit?us ütles, et firma juhatus töötab omanike suhtes lojaalselt. Börsiettevõtete seas levinud juhtkonnale tehtavad aktsiaoptsioonid on EMVs arutusel olnud, kuid sellest kaugemale pole jõutud, märkis ta.

EMV ja Merko ühinemisel firma juhtfiguuridele mõeldud aktsioptsioonide üle saab arutlema hakata alles pärast seda, kui firmad on liidetud ja juhatus ning nõukogu paigas, lausus Andruskevit?us. Praeguseks on selge vaid juhatuse ja nõukogu esimehe koht, aga need pole sada protsenti kindlad. Kokku on lepitud, et mõlema firma tippjuhid saavad osaleda uue firma töös, lisas ta.

Hansa Investments kontrollib ligikaudu 30 protsenti EMV aktsiapakist. Raudsepp märkis, et firmal ei ole kavas oma osalust suurendada, sest neile avaldab toetust vajaminev osa aktsionäridest.

Ühinemist hääletav aktsionäride erakorraline üldkoosolek kutsutakse kokku juhul, kui 8. maiks deponeeritakse Hansapangas vähemalt 51 protsenti EMV aktsiatest. Kui vajalikke aktsiaid kokku ei saada, kantakse aktsiad omanike kontole tagasi, selgitas ühinemist korraldava Balti Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rahumaa.

Rahumaa lisas, et ta ei mõista Hansa Investmentsi tegevuse motiive, sest finantsinvestor ei tohiks olla huvitatud enamusosaluse saavutamisest ettevõttes.

Estinvest AB nõukogu esimees Tõive Kivikas ütles, et firma ei ole veel otsustanud, kas deponeerida oma 10 000 aktsiat. Ta lisas, et Estinvest on oma väikese osalusega passiivne investor ja ettevõttega vähe kursis. Ta märkis, et kui ühinemine on EMV-le kasulik, toetavad nad seda.

EMV aktsionär Margus Jõesaar ütles, et hinges on ta ühinemise poolt ja ettevõtete seisukohalt ning turupositsioonilt oleks ühinemine kasulik, kuid kindlat otsust ei ole ta veel langetanud.

Andruskevit?us lausus, et aktsionärid küsivad pidevalt nõu, mida teha, kuid see ei ole mitte segadus, vaid soov saada tehnilist infot.

Hetkel kuum