27. aprill 1998 kell 22:00

Tartu betoonitehast tahab endale mitu ostjat

«Tartu betoonitehase ostsime seetõttu, et sellel turul säiliks konkurents,» põhjendas ASi EMV ehitusdirektor Peep Siitam. «Me ei pidanud õigeks olukorda, et ühest ettevõttest saaks betoondetailide turul monopol.»

Eesti Ehitusekspordi AS, mis kuulub võrdselt ehitusfirmadele Merko Ehitus, EMV ja Koger & Sumberg, ostis reedel Tartu Maja Betoontooted kõik aktsiad, makstes nende eest üle 20 mln krooni.

«Oleme müügihinnaga rahul,» rääkis Sauk. «Hinda kahe konkurendi vahel ei julgenud üles kruvida kartuses, et siis ei pruugi osta tehast kumbki.» Sauki sõnul müüdi Tartu Maja territooriumil asuv tootmisüksus koos põhi- ja käibevaraga. Sauki andmeil oli betoonitehasel põhivara üle 20 mln krooni ja käibevara umbes 5 mln krooni eest.

Tartu Maja tuumikinvestor Kodumajatehase AS otsustas 1996. a lõpus müüa kaks tütarettevõtet: ASi Tartu Maja Betoontooted ja ASi Tartu Maja Metalltooted. Viimane müüdi eelmisel suvel ligi kolme miljoni krooni eest ASile Kane Metall. Tartu Maja betoonitehase müümise üle peeti läbirääkimisi ligi aasta.

Rootsi-Soome kapitalil põhineva E-Betoonelemendi tegevdirektori Jaan Valbeti sõnul tuli talle ehitusfirmade ühisost üllatusena. «Kardan, et põhitegevuse killustamine võib kunagi valusalt tagasi maksta,» kommenteeris Valbet. Tema kinnitusel vastab Tartu betoonitehase ostuhind enam-vähem turuhinnale. «Meie soov oli osta tervikvara, mitte aktsiaseltsi,» lisas Valbet.

«Betoonisõlme kaasajastamiseks ja vormipargi täiustamiseks tuleks viie aasta jooksul investeerida umbes 20 mln krooni,» rääkis Priit Sauk. «Kuuldavasti on uued omanikud huvitatud tootmise laiendamisest, et olla Betoonelemendi vääriline konkurent.»

Sauki sõnul on talle pakutud Tartu Maja Betoontoodete tegevjuhi kohta. «Uued omanikud on huvitatud, et kogu juhtkond jääks samas koosseisus tööle,» lisas Sauk.

Hetkel kuum