Vene maaklerid võtsid kasumit

28. aprill 1998, 00:00

Läti aktsiad jätkasi reedel alanud tõusu ka eile, kuid käive püsis endiselt väga madalal. Maaklerid ennustasid, et oluliselt madalamale hinnad enam vajuda ei tohiks, kuid kauplemisaktiivsus nädala jooksul ilmselt ei suurene. Investorid ilmutasidki huvi aktsiate vastu, mis languse läbi enam kannatanud. Tugeva hüppe tegi Rezekne piimakombinaat, ka Komercbanka oli tugev. Komercbanka oli ka päeva enim kaubeldud aktsia. Unibanka jätkas tõusu senises stiilis -- 1 santiim päevas.

Leedu börsi põhinimekirjas hoidis Roki?kis esmaspäeval tõusutrendi, kuna pangad langesid. Maaklerite sõnul hakkavad investorid ootusest väsima. Enam toimus A-nimekirjas, kus kaubeldi aktiivselt LISCOga ja Ma?eikiai Naftaga, hinnad tõusid. Mõlemad liikumised olid maaklerite sõnul üllatavad, eriti, arvestades Ma?eikiai teadet 50 mln litise kvartalikahjumi kohta.

Vene maaklerid on viimase kahe nädala jooksul spekuleerinud peaministri nimetamise ümber, kuid ilmselt tulemused reedese hääletuse järel neid ei rahuldanud. Maaklerite soov nähtud vaeva eest veidi kasumit võtta langes hetkele, kui investorid veel ettevaatlikult meelestatud olid, ning tagajärjeks oli hindade järsk langus.

Oma osa mängis languses ilmselt ka üldiselt nõrk olukord maailma turgudel, mis sunnib investoreid hoolsamalt raha lugema.

USA turgudele on jõudnud teatav kainenemine. Ilmneb, et head kasumid polegi tingimata nii head, rahvusvahelised turud esinevad juba mõnda aega suhteliselt nõrgalt, Jaapani järjekordne majanduse elavdamise pakett näib kehvakesena ning selja taga on ülijärsk tõus. Kõik head põhjused kasumite realiseerimiseks ning see just reedel toimuski. Oma osa languses mängib ka raha juurdevoolu aeglustumine investeerimisfondidesse viimastel nädalatel, mis senist likviidsusest aetud tõusu tõhusalt kärbib.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing