Elamukooperatiiv tasub elektrivõlga

29. aprill 1998, 00:00

Liikuri graafikujärgne esimese võla osa tasumise tähtaeg sai läbi esmaspäeval ja Eesti Energia tütarfirma Energiamüük andis teada, et Liikur püsib oma maksmisega graafikus.

Esmaspäevaks pidi Liikur maksma 72 000 krooni. Sama suure summa tasub elamukooperatiiv igal nädalal kuni mai lõpuks on kogu võlg tasutud.

Liikuri juhatuse esimees Mihhail Men?ov kinnitas, et Energiamüügi nõutava esimese sissemakse on kooperatiiv sooritanud juba möödunud nädalal. Järgmise osa maksavad nad 4. mail.

Energiamüük ähvardas Liikuril elektri välja lülitada aprilli alguses, kuid lootuses saada kooperatiivi juhatusega võla tasumise osas kokkuleppele otsustati elektri väljalülitamine edasi lükata.

Samal ajal teeb Energiamüük ettevalmistusi, et sõlmida Liikuri halduses olevates majades elavate inimestega otsesidemed.

Men?ovi sõnul ei ole päris täpne väide, et kõik kooperatiivi elanikud on elektri eest tasunud, aga juhatus pole seda Energiamüügile edasi maksnud. Tema sõnul on 113 korterist 20--30 pidevalt võlgu. Võlasummad ulatuvad paarist tuhandest kroonist kümne tuhandeni. «Mõned on isegi 18 000--20 000 krooni võlgu,» lausus Men?ov.

Ka tema sõnul laheneksid paljud probleemid, kui Energiamüük sõlmiks korteritega otselepingud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing