28. aprill 1998 kell 22:00

Tallinna Vesi võib kehtestada abonentmaksu

Tallinna Vesi nõukogu liikme Toivo Tootseni sõnul plaanitakse maksu kehtestamist 2 miljardi krooni suurusele investeerimisprojektile raha juurde saamiseks. Tootseni ütlusel võib abonenttasu moodustada umbes kolmandiku ASi Tallinna Vesi netokäibest, mis eelmisel aastal oli umbes 550 mln krooni.

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Enno Pere ning vee-ja kanalisatsioonivõrgu direktor Kalle Tiiter kinnitasid, et abonenttasu sisseseadmist on põhimõtteliselt arutatud, kuid niipea seda oodata ei ole.

Pere selgituse kohaselt puudub praegu makse kehtestamiseks vajalik seadus, ent samas ei eitanud ta sääraste meetodite turule toomist. Kindlasti ei ole abonentmakse kaudne hinnatõstmisvahend, ütles Pere.

Tallinn on lubanud aastani 2000 veekuupmeetri hinda mitte tõsta.

Tallinna abilinnapea Ants Leemets ütles, et on abonenttasu plaanist kuulnud, kuid lisas, et kedagi lollitada pole linnal kavas. Leemetsa sõnul on hetkel olulisemad probleemid Tallinna veevärgi investeeringute kava vastuvõtmine, aktsiate müügi ja emissiooniga seonduvate detailide määratlemine ning seejärel ettevõtte börsile viimine.

Homme hakatakse Tallinna linnavalitsuse nõukogu istungil arutama kolme ASiga Tallinna Vesi seotud eelnõu -- 15 mln aktsia emiteerimist, 18 mln aktsia müüki ning pikaajaliste investeeringute kava, mis näeb ette viie aasta jooksul ligi kahe miljardi krooni paigutamist vee- ja kanalisatsioonivõrkudesse.

Tootseni sõnul loodab Tallinna Vesi investeeringuteks raha saada lisaks kasumile ka aktsiate müügist ning laenust. Laenukoormuse vähendamiseks arutataksegi abonenttasu võimalikkust, lisas ta.

Tallinna Vesi tahab emissiooniga suurendada aktsiakapitali miljardi kroonini ja seejärel 330 mln krooni eest aktsiaid maha müüa. Linnale jääks ettevõttes 67% osalus.

Hetkel kuum