29. aprill 1998 kell 22:00

EMV ja Merko ühinemine kahtluse all

Hansa Investments kontrollib 30% EMV aktsiatest. Raudsepp märkis eilsel pressikonverentsil, et ta võib ühinemise nurjumisest rääkida nii kindlalt seetõttu, et on konsulteerinud ka paljude teiste EMV aktsionäridega.

Merkoga liituda soovivad EMV aktsionärid peavad Merko ettepaneku kohaselt deponeerima oma aktsiad kuni 8. maini.

EMV nõukogu esimees ja suurim eraisikust aktsionär Jaan Koort kinnitas eile, et ühinemine Merkoga on kasulik, tema jääb oma varasemale otsusele kindlaks ning deponeerib aktsiad Hansapangas.

EMVs ligi 4protsendilise osalusega Forekspanga investeeringute direktor Jens Haug ütles teisipäeval, et kuna investeering EMV aktsiatesse ei ole strateegilise iseloomuga, on Forekspank huvitatud ainult rahast. Mingit konkreetset otsust Forekspank veel tehtud ei ole ja see langetatakse vahetult enne deponeerimise lõpptähtaega 8. mail.

Hansa Investmentsi poolt välja pakutud ja nõukogus üleeile ka kinnitatud EMV juhatuse uue esimehe Jaanus Otsa arvates leevendab EMV kapitalivajaduse aktsiaemissioon mahuga 50 miljonit krooni. Raudsepp kinnitas, et Hansa Investments on suuteline garanteerima emissiooni hinnaga 55--60 krooni aktsia eest ehk 25 protsenti üle praeguse turuhinna. Emissiooni korraldamise mandaatleping on sõlmitud Hansapangaga, kes on valmis seda tegema turuhinnaga.

Kristel Tumm Hansapangast nentis, et välisinvestor peaks olema rumal, kui ta ostaks aktsiaid üle turuhinna.

Raudsepp märkis, et välisinvestor ei vaata mitte niivõrd aktsia turuhinda, kuivõrd ettevõtte tulevikku. Kuid kahe ehitusfirma ühinemiseks pakutud osalussuhet 57:43 Merko kasuks hindas ta valeks, sest hindajad on võtnud aluseks ettevõtete tuleviku rahavood.

Mandaatlepingu lõpetamisel peab EMV Hanspangale tagasi maksma ka emissiooni toimumiseni antud 35 miljoni kroonise laenu.

Merko poolt EMV liitmist nõustanud Balti Cresco juhatuse esimees Andres Rätsepp lausus, et kuna aktsiaturg on samal tasemel kui liitumisläbirääkmiste alguses, siis ühinemise ära jäämise korral langevad EMV ja Merko aktsia hind tõenäoliselt samale tasemele. EMV puhul oleks see umbes 40 krooni, Merkol aga umbes 70 krooni.

EMV selle aasta esimese kvartali 2,7 miljoni kroonise kasumi allikas on ASile Tallinna Vesi tehtud insenertehnilised tööd. Tallinna Vesi ja Merko Ehitus moodustasid ühisfirma Vesimer ja edaspidi teostab töid Merko.

Hetkel kuum