29. aprill 1998 kell 22:00

Leedu Pank arutab aktsiaostu

Läti börsiettevõtete esimese kvartali tulemused ei näita Vene probleemide olulist mõju firmadele. Heaks näiteks oli siin Kaija kalatehas, mis hirmudest hoolimata oli kasumis, ehkki väikeses. Ka on madalad hinnad turule meelitamas uusi ostjaid. Kõik see tekitab maaklerites ja investorites tasapisi üha optimistlikumat meeleolu ning eile jõudis Riia börs esimest korda ligi kuu aja jooksul nädala lõikes positiivsele pinnale. Suurema käibe tegid pangad, ehkki Hansapangaga ei kaubeldud. Päeva aktiivseim oli Komercbanka, mis tõusis 7 santiimi. Unibanka tõusis kuue santiimi jagu.

Leedu keskpank teatas, et arutab pankade aktsiaostu küsimust täna, kuid ei lubanud otsust. Nõnda jäigi kauplemine Leedus suhteliselt sündmustevaeseks. Hermis jätkas viimaste päevade langust, kuna Vilnius liikus pisut üles. Ka Rokiskis langes, olles ühtlasi päeva aktiivseim.

Hoolimata mitmete markantsete reformistide määramisest Vene valitsusse oli aktsiaturg loid ning käibe koondumine suuraktsiatesse näitab, et põhiliselt olid turul maaklerid ja kliente liikus vähe. Üheks loiduse põhjuseks oli kindlasti langus maailma turgudel. Huvi ilmutati ÜESi ja Rostelekomi vastu, kuid energeetika ja kommunikatsioonid jäävad ilmselt ebakindlateks, kuni ÜESi 25% välisosaluse piirangu seadusega seonduv lõplikult selgub.

Esmaspäevase järsu languse järel proovisid USA aktsiaturud teisipäeval korrektsiooni ülespoole, kuid üsna närvilises õhkkonnas volatiilsel turul õnnestus see vaid Nasdaqil. New Yorgi börs lõpetas päeva ikkagi langusega ning investorid võtavad kuni nädala lõpul avaldatavate täiendavate makromajandusnäitajate ilmumiseni ilmselt ettevaatlikuma positsiooni. Oluline on inflatsiooni kohta käiv info, mis aitab ennustada Föderaalreservi positsioone intressimäärade otsustamisel. Ilmselt võib nädala jooksul oodata hindade mõningast alanemist.

Hetkel kuum