Lühiuudised

30. aprill 1998, 00:00

Ehitusettevõtte AS Merko Ehitus kolme kuu konsolideeritud auditeerimata netokäive oli 176,7 mln ja puhaskasum 13 mln krooni.

Eelmise aasta samal perioodil oli Merko Ehituse netokäive 76,3 miljonit ja puhaskasum 3,3 miljonit krooni, ütles Merko Ehituse finantsdirektor Ülo Metsaots.

Merko Ehitus on 3 kuuga täitnud aastakäibe 700 mln kroonisest prognoosist 25% ja puhaskasumi 35mln aastaprognoosist 37%. BNS

Rõivatootja AS Klementi kolme kuu konsolideeritud müügi netokäive oli 28,9 miljonit krooni, mis on 8,2 miljoni krooni ehk 39,7 protsendi võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Klementi esimese kvartali konsolideeritud auditeerimata puhaskasum oli 2,03 miljonit krooni ehk 65,8% enam kui eelmisel aastal sama ajaga, ütles ettevõtte juhatuse esimees Madis Võõras.

Ettevõte saavutas tänavu esimese kolme kuuga müügimahu kasvu peamiselt omatoodangu müügi suurenemise arvel, märkis Võõras. BNS

Tegevuse lõpetanud INKO Balti Panga likvideerimiskomisjon üritab mais müüa pangale kuuluvaid hooneid, et tehingute tulemusena vähendada võlausaldajate nõudeid.

INKO Balti Panga likvideerimiskomisjoni liige Sergei Narusberg ütles, et 5. mail üritab komisjon müüa Haapsalus asuvat Sulevi peahoonet 11 miljoni krooniga.

INKO Balti Pangale kuuluvat Tallinnas Mustamäe teel asuvat hoonet üritab pank mai alguses müüa kaheksa miljoni krooniga.

Narusberg ütles, et hoonete võimaliku müügi korral on selge, kas tegevusel on perspektiivi või lõpetab likvideerimiskomisjon oma töö. BNS

Eesti Mobiiltelefon (EMT) ja infotehnoloogiafirma Abobase Systems sõlmisid arvutimessil Kompuuter 98 rohkem kui 18 miljoni kroonise koostöölepingu.

Eesti Mobiiltelefoni peadirektori Tõnu Tee sõnul nõuab EMT järjest suurenev kliendibaas ka andmebaasi hoolduse pidevat täiustamist.

Lepingu järgi kasutab EMT oma info- ja arveldussüsteemi täiustamisel Abobase Systemsi pakutud tehnoloogiat ja tarkvara. Seadmed tarnib firma Hewlett-Packard. BNS

Ehitusettevõtte EMV liitumist nõustanud Balti Cresco Investeerimisgrupi juhi sõnul on Hansa Investementsi pakutud emissiooni hind spekulatiivne.

Ka ei suudaks Hansa Investments oma bilansimahtu arvestades garanteerida 50 miljoni kroonises emissioonis aktsiate märkimist 55 krooni tasemel, ütles Balti Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rohumaa.

Rohumaa hinnangul on Hansa Investmentsi avalikult välja käidud emissiooniettepanek puhas spekulatsioon.

Rahvusvahelises praktikas pole Rohumaa sõnul tavaks esineda emissiooniplaanidega enne, kui pole tehtud sellekohast ettepanekut ei ettevõtte juhatuse ega nõukogu tasandil.

Rohumaa rääkis, et mõistetamatu ja rahvusvahelistele tavadele mittevastav on Hansa Investmentsi pakkumine korraldada emissioon 15 protsendi võrra turuhinnast kõrgemal tasemel.

EMV praegusesse turuhinda oli liitumine Merko Ehitusega sisse programmeeritud, märkis Rohumaa. Seega võib EMV aktsiat liitumisplaanidest loobumisel oodata ees langus. BNS

Ühispank käivitab maikuu jooksul internetipanga, mis võimaldab Interneti kaudu sooritada kõiki maksetehinguid, kontrollida kontojääki, saada kontoväljavõtteid ja sooritada väärtpaberitehinguid.

Internetipangandus parandab tunduvalt teenuste kvaliteeti ning on kliendile soodsam kui kontorite kaudu tehinguid sooritades, ütles Ühispanga internetipanga projektijuht Eero Tohver.

Internetipanga teenust hakkab esialgu kaitsma 40bitine krüpteerimissüsteem. Selle aasta lõpuks loodetakse tööle saada 128bitine, praktiliselt lahtimurdmatu standard. ETA

Põllumajandustootjad ja valitsuse esindajad kinnitasid iga-aastaste läbirääkimiste esimeses voorus kohtumiste reglemendi ning tööprogrammi.

«Põllumajandustootjad esitasid omad ettepanekud ja arupärimised ning koosolek arutas neid küsimusi,» ütles põllumajandustootjate esindaja Urmas Laht.

Järgmisel kohtumisel 18. mail esitavad tootjad valitsusele 1999. aasta põllumajandussaaduste toetuseks vajamineva summa ning jaotusettepaneku, lisas Laht.

Ministeeriumidevahelist komisjoni juhib minister Andres Varik.

Põllumajandustootjate delegatsiooni kuuluvad põllumajandus-kaubanduskoja, Eestimaa talupidajate keskliidu, Eesti põllumajandustootjate keskliidu ja Eesti ühistegelise liidu esindajad.

Läbirääkimiste lõpptähtaeg on 1. august. BNS

Kaunase ringkonnakohus tunnistas Levicomi tütarfirma Levitel ainuõigust rajada multimeediavõrk Kaunase kolmes rajoonis, kus on 46 000 potentsiaalset klienti.

Levicomi tütarettevõte Levitel kuulub Leedu kaabeltelevisioonigruppi, mis tegutseb kaubamärgi C Gates all, teatas ettevõtte avalike suhete juht Gunnar Paal.

Levicomi Leedu kaabeltelevisioonigrupp ehitab välja kaasaegse valgusoptilise multimeediavõrgu Vilniuses, Paneve?yses ja Kaunases, kus potentsiaalsete klientide arv on orienteeruvalt 16 000.

Paali sõnul on ehitatavate kaabelvõrkude kaudu võimalik lisaks kaabel-TV programmidele pakkuda samuti telefoniühendust ja muid telekommunikatsiooniteenuseid.

Levicom on Baltimaade suurim eraomanduslik telekommunikatsiooni- ja multimeediakontsern. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing