29. aprill 1998 kell 22:00

Mis võis olla hoiupankurite meelemuutuse põhjustaja?

Aga mina ju umbes kolmveerand aastat tagasi prognoosisin pangandusturu ümberjaotamist ja minule see küll uudis ei ole.

Eesti inimesed on väga visad. See kui millestki aktiivselt räägitakse ja pärast seda tükk aega ei räägita, ei tähenda seda, et asi on unustatud, vaid seda, et siis on lihtsalt vaikse tegutsemise faas.

Ja mina olin küll kogu aeg arvamusel, et nad ühinevad niikuinii. Nagu omal ajal Heinz Valk ütles, et me saame vabaks niikuinii. Ühinemine oli plaanis ja turu ümberjaotamine toimub.

Ma olen kirjutanud alla konfidentsiaalsuslepingule, mis ei luba isegi enda arvamuse ütlemist.

Ma ei kujuta ette. Võib ju väita umbes nii, et ju siis potentsiaalne tihedam konkurents. Aga neid tagamaid... me võime ju kõik arvata midagi, aga ma olen püüdnud kogu aeg sellistest kohvipaksu pealt lugemistest või sealt tulevatest arvamustest end natukene eemale hoida. Need tavaliselt ei vasta tõele ja kui ka vastavad, siis on see selline lucky guess rohkem.

Jääksin napisõnaliseks: ju siis tihenev konkurents.

Daiwa laen on aga selline asi, mis on avalikkusele lõplikult selgeks tegemata -- mis ja kus ja millal jne. Ei oska kommenteerida.

Siin juba ka raadio kaudu teatati, et prob-leem oli Hoiupanga Daiwa laenuga, mille tagatiseks oli ilmselt liiga suur portfell väärtpabereid panditud. Ja kasulikum on seda omandust nendele mitte nii palju loovutada. Ma just kolleegidele rääkisin, et tuleb meelde üks nõukogudeaegne pilt ajakirjast Pikker, kus ärimees läks, sigar suus, börsile ja viskas möödaminnes rahatähe ka kerjusele. Jupi aja pärast seisis ise seal oma silindriga.

Eesti Pank seda, nagu teade oli, põhimõtteliselt aktsepteerib, see näitab, et nad on tausta uurinud, midagi väga hämarat ei tohiks seal olla.

Ühinemine hõigati talvel välja ja siis jäi venima. Minu arvates on Eesti pangandusele ja nendele ühinejatele kasulik, et see ühinemine saaks kiiremini lõpetatud.

Ükskõik, mis on põhjused, kas on mõned vead või mitte, ma leian, et on kasulik, et asjad ei jäänud edasi venima. Selgusetu olukord lõpeb.

Hetkel kuum