3. mai 1998 kell 22:00

EMV ja Merko ühinemisest?

Küsimus on selles, et need sündmused on arenenud äärmiselt kiires tempos. Ma ei oleks mitte kuidagi osanud arvata, et need asjad niimoodi lähevad.

Kui ma täna midagi arvan, on võimalus, et ma arvan 100% valesti või 100% õigesti.

Põhimõtteliselt minu nägemus ei ole muutunud. Praegu on otsustamise aeg ja see otsustaja ei ole keegi muu kui EMV omanik ja aktsionär.

See selgus saabub 8. kuupäeva õhtul, kui lõpeb märkimise tähtaeg.

Nii et ma suure huviga ootan, mis siis selleks päevaks juhtub.

Baltic Republics Fundi ja Hansa Invest-mentsi positsioon on olnud üsna selge -- me küll toetame liitumist EMV ja Merko vahel, kuid mitte sellise osalussuhte juures. Ehk siis mina arvan, et see tähendab seda, et antud hetkel jääb nende kahe ehitusfirma liitumine tõesti katki. Kui tingimused jäävad endiseks.

See teema on üsnagi päevakorrast maas tänaseks päevaks. Ma kahtlen selles sügavalt, kas Merko endast taganeb või hakkab tegema nii palju järeleandmisi, kui meie nägemuses on vaja õige ühinemissuhte saavutamiseks.

Meie oleme küll optimistlikult meeles-tatud. Kui mõni aktsionär on vaenulik mõne protsessi suhtes, siis meie taotlus on see, et teeks ikka nii, nagu aktsionäride enamus tahab.

Ma usun, et meie plaan on mõistlik. Küsimus on selles, millal see aktsionäride poolt heaks kiidetakse. Meie igal juhul loodame küll, et see 8. mail õnnestub.

Mõnes mõttes on isegi hea, et nad selle juhtkonna vahetuse tegid. Plaanid on rohkem esile tulnud. Kurjad plaanid, mida enne ajakirjanduse vahendusel kahtlustustena esitati, on täna päevavalgel.

Nüüd on EMV aktsionäridel selgus suurem, mis peaks ühinemise asjas just kaasa aitama. Inimestel on parem ülevaade sellest, mis toimub.

Mina arvan ikkagi, et EMV ja Merko ühinevad.

Kuna osa nõukogu liikmed andsid tagasi-astumispalve, siis ma ei saa mingil juhul enam rääkida nõukogu nimel, ma räägin enda kui aktsionäri nimel. Mina näen, et see räige käik -- juhatuse vabastamine --, andis isegi võib-olla positiivse variandi.

Mis puutub ühinemisse, siis see protsess on käivitunud, kuni 8. maini see kestab ja mitte keegi ei suuda seda peatada.

See on nüüd aktsionäride tahe, kas aktsionärid tahavad vahetada või ei taha -- see oleneb nendest. Mina ei tahaks mingit tõenäosust ühele või teisele poole praegu öelda. Neid masseerimisi on tehtud siin nii palju edasi ja tagasi, et varem oli mul pilt mingil määral selge, aga enam ei ole. Üks päev tuleb üks mees sisse ja ta on poolt ja järgmine päev tuleb ta sisse ja ütleb: ei, ma olen vastu. Nii et ega see ei ole kerge otsustada.

Hetkel kuum