3. mai 1998 kell 22:00

Võru Juust taganes börsiplaanist

ASi Võru Juust nõukogu esimehe Ando Hageli sõnul pole ettevõtte suuraktsionärid täna valmis oma osalusest loobuma, sest nad on ettevõttesse teinud pikaajalise investeeringu. «Praegune plaanist loobumine ei tähenda, et ettevõte poleks börsikõlblik,» ütles Hagel. «Põhimõtteliselt oleme me valmis, puudub ainult omanike otsus.»

Hoiupanga analüüsikeskuse juhataja Martti Singi sõnul võiks Võru Juustu aktsia kujuneda üheks juhtivaks tööstusaktsiaks. «Ettevõttel on potentsiaali toodangumahtu suurendada ja plussiks on ka kogu piimandussektori hea seis,» ütles Singi. «Normaga sarnast likviidsust ta loomulikult ei saavutaks.»

Eelmise aasta suvel emiteeris Võru Juust 60 000 aktsiat, suurendades aktsiakapitali 5,6 miljoni kroonini. Samal ajal oli ettevõte ka esitanud börsile taotluse nii olemasolevate kui ka uute aktsiate noteerimiseks lisanimekirjas.

Seejärel lubas ettevõte aktsiad börsi lisanimekirjas noteerida eelmise aasta novembri alguses, novembris aga lükati börsile minek edasi veebruarisse. Võru Juust põhjendas viivitamist sellega, et soovib ära oodata eelmise aasta auditeeritud tulemused.

Võru Juustule aktsiaemissiooni korraldanud AS Hansa Investments keeldus igasugusest Võru Juustuga seonduvast kommentaarist.

Võru Juustu omanikeks on peale Ando Hageli veel kolm Rootsis elavat eestlast.

Võru Juust lõpetas eelmise aasta 16,8 miljoni kroonise kasumi ja 188 miljoni kroonise käibega.

Selleks aastaks plaanib ettevõte kasumit ja käivet vastavalt 17 miljonit ja 200 miljonit krooni. Esimese kvartaliga teenis Võru Juust 52,5 miljoni kroonise käibe juures seitse miljonit krooni kasumit.

Hetkel kuum