5. mai 1998 kell 22:00

Võru linnavalitsus valis linna ja Roosisaare poolsaare vahelise silla ehitajaks odavaima, 4,98 miljoni kroonise pakkumise teinud ASi Via Point. Ehitusfirma valiku määras hind -- teiste konkursil osalenud firmade pakkumised olid vähemalt pool miljonit krooni kallimad.

Varem oli Võru linnavalitsus kaalunud Roosisaare silla ehituskonkursi läbikukkunuks tunnistamist, sest kõikide firmade pakkumised olid planeeritust ligi 1,5 mln kr kallimad. Linnavalitsus jõudis pärast läbirääkimisi järeldusele, et ehitusfirmade pakkumised on reaalsed ning hinnakalkulatsiooniga eksis Eesti Maanteeprojekt, kes nimetas ehitusmaksumuseks 3,38 mln kr.

Lähiajal algavad linna ja ehitaja läbirääkimised maksetingimuste üle. Üks võimalus on planeeritust kallimaks läinud sild osaliselt valmis ehitada. Poolik sild maksaks 3,5 mln krooni, mille eest paigaldataks sillale uued sambad, kuid säiliks senine laudtee. Võrumaa teataja

Ehitusettevõtte AS Merko Ehitus kolme kuu konsolideeritud auditeerimata netokäive oli 176,7 mln ja puhaskasum 13 mln krooni.

Eelmise aasta samal perioodil oli Merko netokäive 76,3 mln ja puhaskasum 3,3 mln krooni. Ehitusfirma on kolme kuuga täitnud aastakäibe 700 mln kroonisest prognoosist 25% ja puhaskasumi 35 mln kroonisest aastaprognoosist 37%.

Merko tütarettevõtte ASi Gustaf kolme kuu netokäive koos Gustaf-Vilniusega oli 25,3 mln krooni ja puhaskasum 2,1 mln krooni. Eesti Ehitusekspordi ASil netokäivet ja kasumit ei olnud. ASi Merko Kinnisvara netokäive ja puhaskasum olid mõlemad 0,1 mln krooni. ASi K&P Ehitus netokäive oli 11,1 mln ja puhaskasum 0,1 mln krooni.

Merko Ehituse kolme kuu konsolideeritud netokäive ei sisalda Electrolux Eesti ärikeskuse ehitustööd maksumusega 13,5 mln krooni, mis on kontserniarvestuses kajastatud investeeringutena. BNS

Ehitusfirma AS Restor kavatseb Tallinna linnamüüri äärsed siseministeeriumile kuulunud autokuurid ja lagunenud hooned renoveerida korteriteks ja büroodeks.

Muinsuskaitsjad leiavad, et Suurtüki tänaval ja Rannamäe teel müüri külge ehitatud 18. sajandist pärinevat laboratooriumihoonet pole otstarbekas lammutada. Lammutatakse vaid betoonaed, väravavahimaja ja väikesed abihooned. EPL

Hetkel kuum