5. mai 1998 kell 22:00

Tallinna börsil valitseb vaikus

Kauplemine Tallinna börsil jäi ka teisipäeval loiuks. Väheaktiivses kauplemises enamiku aktsiate hinnad langesid veidi, viies alla ka ÄP indeksi. ÄP indeks langes esmaspäevase sulgemistasemega võrreldes 0,75%, 693,4 punktile. Börsi ja vabaturu kogukäive oli 53,26 mln kr.

Niigi vaiksel perioodil pärsib kohalike investorite aktiivsust pankade aprillikuu tulemuste ootus. Välisinvestorid ootavad Handelsbanken Aktorise juhataja Auli Kumpulaineni sõnul selgust pankade ühinemise osas.

Eelmistest kuudest oluliselt paremaid majandustulemusi pangad siiski ilmselt ei näita ja tugevat positiivset impulssi kasumitest tulemas ei ole.

Panagasektori ja ühtlasi kogu börsisüsteemi suurimat käivet (10,74 mln kr) näitas eile Ühispanga aktsia. Ühegi pangaaktsia hind eile ei tõusnud, Forekspanga ja EVEA Panga aktsia hind jäi muutumatuks.

Teist päeva järjest tegi börsisüsteemis suurima kukkumise Tallinna farmaatsiatehase aktsia. Kukkumise põhjuseks olid jätkuvalt viletsad esimese kvartali majandustulemused ja kartus, et kauplemisel Venemaaga on farmaatsiatehasel tekkinud tõsised probleemid.

Hetkel kuum