Börsil valitseb langusmeeleolu

07. mai 1998, 00:00

Hoolimata kauplemise mõningasest elavnemisest, oli Tallinna börsil eile selges ülekaalus langusmeeleolu. Langejate ja tõusjate suhe börsisüsteemis oli 18:5 esimeste kasuks. ÄP indeks langes päevaga 2,44% ja sulgus 676,5 punktil. Börsi ja vabaturu kogukäive oli 65,93 mln krooni.

Pea kõik enamkaubeldavad aktsiad näitasid eile märkimisväärset langust. Korralikku plussi suutis jääda Reval Hotelligrupi aktsia, mis kerkis 5,36%, 196,5 kroonile. Ühe vähestest rekordtasemel püsiva aktsia eilse tõusu taga oli ilmselt täna hinnas kajastuv fondiemissioon, mille tulemusel aktsia hind peaks langema 3 korda ehk ca 65 kroonile.

Tugev langus toimus pangasektoris. Suuremad langejad olid Hoiupank 5,3 ja Hansapank 3,3protsendiga. Kahe liitumist plaaniva suurpanga languse taga on jätkuv segadus Daiwa laenuga.

Analüütikud lähipäevadel eriliseks optimismiks põhjust ei näe. Segadus suurpankade ühinemise ümber ja mitte just kõige helgemad väljavaated pankade aprillikasumite osas muudavad turu närviliseks. Turul valitsevad lühiajalistele liikumistele mängivad spekulandid, muutes turu väga volatiilseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing