6. mai 1998 kell 22:00

Piiparit parandatakse müügiesinduses

Piipar on kindlale sagedusele häälestatud miniatuurne raadiovastuvõtja, mis on varustatud informatsiooni säilitamiseks ja taasesitamiseks vajalike lisadega: mälu, ekraan, juhtimisskeem jne.

Probleeme, mis võivad piiparite puhul esile kerkida:

Piipar kukub vette. Võib aidata piipari avamisest ja osade kuivatamisest. Kasulik on siiski pöörduda operaatori või müügiesinduse poole.

Piipar saab külma. On tulnud ette, et talvel kantakse piiparit taskus või käekotis ja aparaat saab külma. Teatud temperatuurist alates külmuvad piipari ekraani vedelkristallid. Piipar jätkab samal ajal küll teadete vastuvõtmist, kuid neid ei saa lugeda. Abi on piipari viimisest sooja ruumi, kus see mõne minutiga n-ö üles sulab. Senises praktikas ei ole külmumise-sulamise järel aparaadil mingeid kahjustusi avastatud. Ekraan ongi piiparil kõige nõrgem koht.

Piipar saab kuuma. Sellist juhtumit ei ole meie senises praktikas veel olnud. Kuid mikroskeemile ei tohiks kuumus midagi teha, kuum niiskus võib mõjuda piipari elektriskeemile. Tark oleks otsida abi müügiesinduse või operaatori juurest.

Piiparile satub vedelat ainet. Kui aine on väga vedel, siis võib see jõuda piipari mikroskeemini. Sellisel juhul aitab aparaadi lahti tegemine, seest ära puhastamine ja uuesti kokkupanemine. Üldjuhul ei pea sisu ära vahetama. Vedelik võib siiski tekitada lühise. Ei soovita ise omal käel puhastama hakata, parem on pöörduda abi saamiseks kas operaatorfirma või müügiesinduse poole.

Piipari korpus saab muljuda või puruneb. Sõltub vigastuse liigist. On teada juhtum, kus piiparist sõideti üle naelkummidega autoga. Selle tulemusena purunesid aparaadi ekraan, korpus ja nupud, kuid nn sisikond jäi terveks. Operaatorfirmas asendati ainult purunenud osad.

Teade ei jõua kohale. Kui teate kindlasti, et teile on saadetud sõnum, kuid see ei jõua ekraanile, siis on vaja võtta ühendust operaatorfirmaga. Eesti Kaugotsingu tugijaamad on dubleeritud. Kui üks jaam peaks rivist välja langema, jõuab saadetud sõnum kohale teise tugijaama vahendusel. Viga on tõenäoliselt piiparis.

Piipar on ühepoolne sidevahend. Kui mobiiltelefoni levi häirivad vahel suured ehituskonstruktsioonid, siis piipar toimib ka nimetatud tingimustes.

Piiparit valides peaks mõtlema oma vajadustele, samuti sellele, kui pikad on teile saadetavad teated. Operaatorfirmat valides soovitan kindlasti jälgida tema pakutavaid teenuseid ja perspektiive, et hiljem saaks piiparit vajaduse korral ühendada veel mõne teenusepaketiga.

Hetkel kuum