Leedus jälle vaidlused liti üle

08. mai 1998, 00:00

Leedu töösturite liidu president Bronislovas Lubys leiab, et valitsus peaks ekspordisektori toetamiseks liti devalveerima. Osa liidu liikmeid ei poolda seda.

Lubys kutsus tööstureid üles esitama valitsusele ühise pöördumise enne liti oodatavat lahtisidumist dollarist. Kohtumisel Leedu Panga juhtidega ütles Lubys, et liti püsikurss ei soodusta eksporti. Ent Leedu tööstus veab välja poole toodangust, mõni firma isegi 95%.

Leedu Panga president Rienoldijus Sarkinas lausus vastuseks, et liti devalveerimise spekulatsioonid on juba teinud majandusele suurt kahju. Väike devalveerimine pole tema sõnul võimalik, sest teiste maailma riikide kogemused näitavad, et vabaks lastud kursiga valuutad kukuvad vähemalt 20%. Devalveerimine on varem häid tulemusi andnud vaid tugevate majanduste puhul.

Leedu kergetööstuse liidu president Jonas Karciauskas teatas, et enamik liidu liikmeid on devalveerimise vastu ja eksporti peab soodustada maksupoliitikaga.

Ka Leedu peaminister Gediminas Vagnorius deklareeris eile, et valitsus ei kavatse liti vahetuskurssi muuta. Ta kinnitas varasemat seisukohta, et litt võidakse edaspidi dollari asemel siduda euroga ja et valuutakomitee süsteemist loobutakse majandusele märkamatult järk-järgult. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing