10. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Kinnitamata andmeil on oma aktsiad Hansapanga erikontol vahetamiseks deponeerinud 24,3% EMV aktsionäridest, ütles EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa reedel.

Vähemalt 51 protsendi aktsiate deponeerimise korral oleks Merko Ehitus korraldanud suunatud emissiooni, millega EMV aktsionärid saanuks iga viie aktsia kohta seitse Merko aktsiat.

EMV suurim aktsionär Baltic Republic Fund ja tema esindaja Hansa Investments teatasid neljapäeval, et ei deponeeri aktsiaid Merko omade vastu vahetamiseks. Hansa Investmentsi teatel on rohkem kui 51% EMV aktsionäridest endiselt seisukohal, et praegustel tingimustes pole EMV-le ülevõtmine Merko Ehituse poolt parim perspektiiv. BNS

ASi Norma aktsionärid kinnitasid korralisele üldkoosolekul ettevõtte möödunud aasta majandusaruande ja juhatuse liikmetele suunatud aktsiaoptsiooni tingimused.

«Aktsionärid kinnitasid aktsiaoptsiooni tingimused, mille järgi ostetavate aktsiate maksimaalne arv on 130 000, ühele isikule müüakse kuni 30 000 aktsiat,» ütles Norma turundusdirektor Peep Siimon. BNS

Tolliameti ja ekspordinõukogu vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt muutuvad nõukogu liikmetele soodsamaks tollivormistuse protseduurid, samas väheneb ka kontroll nende firmade üle.

Tolliameti peadirektori Rein Talviku sõnul on kokkuleppe sõlmimine vajalik, sest kasvanud on kaubavood nii ekspordi kui impordi osas, koos sellega ka tollirikkumised. «Koostöökokkulepe annab võimaluse vähendada kontrolli usaldatavate firmade üle, mis hoiab kokku nii aega kui raha,» lisas Talvik.

Ekspordinõukogu juhatuse esimehe Andres Tamme sõnul muutuvad nõukogu liikmetele soodsamaks ka käibemaksuga seonduvad tähtajad. ÄP

ASi Marat aktsionäride üldkoosolek otsustas reedel kümnekordistada aktsiakapitali fondiemissiooniga, iga Marati aktsionär saab järgmise kuu algul iga aktsia kohta juurde üheksa uut aktsiat.

Pärast fondiemissiooni suureneb Marati aktsiakapital 41,6 miljoni kroonini. Väike aktsiakapital oli viimane tehniline takistus börsile minekuks, ütles Marati juhataja Guido Viik. Juunist on Marat börsile minekuks valmis, aga siis tuleb valida õige minekuhetk, lisas ta. ÄP

Hetkel kuum