10. mai 1998 kell 22:00

Wall Street intressitõusu ei usu

Läti aktsiaturg lõpetas eelmise nädala väikese (0,2protsendilise) tõusuga. Mõõduka kauplemisaktiivsuse (börsi käive oli 194 000 latti) taustal peeti positiivseks märgiks suuremat huvi juhtaktsiate vastu. Unibanka, mis andis peaaegu kolmandiku kogukäibest, tõusis ühe santiimi võrra 2,76 latini. Aktiivset huvi tuntakse ka Riia kommertspanga, Rezekne piimakombinaadi, Staburadze ja Balta Kindlustuse vastu. Üllatavalt tõusis nelja santiimi võrra Daugavpils. Analüütikud näevad selles küll pigem juhust kui trendi, sest tehas on seotud Venemaaga ja investorid ettevaatlikud.

Vilniuse börs lõpetas nädala taas väikese langusega ning maaklerite sõnul jätkub langustrend ka sellel nädalal. Litin-A langes 0,65% võrra 1740,82 punktini. Huvi võidakse tunda vaid üksikute aktsiate vastu. Viimastel päevadel käis aktiivne kauplemine näiteks Svyturys'e õlletehasega, sest loodetakse kuuma suve ning õlletarbimise aktiviseerumist. Tänu headele esimese kvartali tulemustele võib tõusta ka Rokiskise juustutehase aktia.

Venemaa kauplemissüsteem oli reedel spekulantide päralt. RTS-indeks langes kehvapoolses kauplemisaktiivsuses (kauplemissüsteemi kogukäive 66 mln dollarit) 0,63 protsendi võrra 302,82 punktini. Investorid jälgisid peamiselt globaalseid sündmusi. Huvituti Aasia majanduskriisi tagajärgedest ning võimalikust intressimäära tõstmisest USAs. Turg jääb arvatavasti ka sel nädalal nii välis- kui ka siseuudiste suhtes väga tundlikuks. Ühendatud Energiasüsteem tõusis 0,3195, Lukoil aga langes 16,35 dollarini.

Vaatamata tööpuuduse kahanemisele USAs viimase 28 aasta madalaimale olid investorid veendunud, et Föderaalreserv intressimäära ei tõsta ning juhtivate aktsiate hinnad pöörasid pärast kolmepäevast langust taas tõusule. Dow kerkis 0,87% võrra 9055,15, Nasdaq aga 29 punkti võrra 1864,37 punktini.

Hetkel kuum