11. mai 1998 kell 22:00

Börs langeb vähese kauplemisega

Börsiaktsiatest langes eile enim Hoiupanga aktsia (9%), mille sulgemishinnaks kujunes 25,2 krooni.

Kuna Hoiupank sai Daiwa laenu tagasi makstes oma valdusesse 1,5 miljonit oma aktsiat ja 4,5 miljonit märkimistõendit, saaks pank BNSi teatel praegu aktsiad müües 74 miljonit krooni kahjumit. Hoiupanga kapitali adekvaatsus kukkus aktsiaostu tulemusel 10,53 protsendini, mis on kriitilise piiri lähedal.

Pangandussektoris tõusjaid ei olnud ja samuti oma majandusnäitajad avaldanud Forekspanga aktsia odavnes 3,8 protsenti ehk neli krooni.

Hoiupanga Aktivajuhtimise ASi juhataja Kristjan Hänni lausus, et börsi tagasihoidlik 43 miljoni kroonine käive annab tunnistust sellest, et investorid on äraootavad ja ei tee suuri otsuseid.

Hoiupanga nelja kuu 73,5 miljoni kroonist kasumit hindavad spetsialistid üle ootuste heaks tulemuseks, kui sinna on sisse arvestatud Daiwa laenu 45 miljoni kroonine potentsiaalne kahjum.

HT Finantsi väärtpaberimaakler Indrek Jakobson märkis, et nii Hoiupanga kui Forekspanga nelja kuu 18,6 miljoni kroonine kasum on konsolideerimata ega ole seega võrreldav näiteks Hansapanga näitajatega.

Hänni ütles, et enne sel nädalal avaldatavaid makrouudiseid ja keskpanga kommentaari ei taha ta mingeid soovitusi anda.

Jakobson lausus, et on teada, et makronäitajad tulevad viletsad ja see on juba aktsiahindadesse sisse arvestatud.

Hetkel kuum