12. mai 1998 kell 22:00

Eesti ekspordiagentuur nimetas ASi Viljandi Aken ja Uks Eesti 1997. aasta parimaks eksportööriks keskmise suurusega firmade hulgas. Viies ekspordikategoorias selgusid võitjad esmakordselt.

Viljandi Aken ja Uks eksportis oma toodangut 41 mln kr eest, mis on firma kogutoodangust 52%. Mulgimaa eksportaknaid ja -uksi läks mullu 24 mln kr eest Rootsi ja 10 mln eest USAsse.

Tänavu kavatseb firma 140 mln kroonise käibeprognoosi juures suurendada toodangu ekspordiosa 70 mln kroonini. Sakala

5. mai keskpäeval purustas Viljandi teedevalitsuse ekskavaator Viljandi ja Valga maakonna piiril 36kiulise valgusoptilise kaabli, mille tagajärjel seiskus ligi viieks tunniks enamik Lõuna-Eesti sidesüsteeme, sealhulgas mobiiltelefonid, tööle jäänud süsteemide töö oli ülekoormuse tõttu häiritud.

Rivist läksid välja ka piirkonnas sidepidamiseks ainsana valguskaablit kasutava Hoiupanga makseterminaalid ja sularahaautomaadid. Ülekandeid sai teha vaid internetipanga abil. Koit

Weckmani profileeritud terasest katuse- ja seinamaterjali tootja AS ESCO avab 15. mail Viimsis uue tehase, mille täisvõimsus on pool miljonit ruutmeetrit profiilkatteid aastas. Tänavu loodab ESCO saavutada 0,4 miljoni ruutmeetrise tootmismahu ja minna sügisel üle ISO-9000 kvaliteedijuhtimise süsteemile.

Kuni 15% toodangust ekspordib ESCO Lätti, Leetu ja Ukrainasse ning plaanib ekspordi osa kasvu. Firma 1997. aasta auditeeritud kasum oli 1,5 mln kr ning käive 42 mln kr. Mullu investeeris ESCO ettevõtte arengusse 7 mln kr. BNS

Kohtla-Järve keemiakombinaadi Kiviter 100 mln kr maksvate puhastusseadmete II ehitusjärgu töövõtjakonkursil konkureerivad EMV ja Lemminkäinen Eesti. Peatöövõtja selgub mais.

Novembris valmiva puhastusseadmete I järgu ehitab riigihanke korras Lemminkäinen Eesti. Mai algul Kiviteri, naaberfirmade ja regiooni asulate reovete puhastamiseks loodud tütarettevõte AS Biopuhastus renoveerib ja ehitab Kohtla-Järvele puhastuseadmed 1999. a lõpuks. Puhastusseadmete teist osa rahastab ettevõte peale omavahendite ja keskkonnafondi ka pangalaenuga. BNS

Hetkel kuum