Jaapani majandus ülejahtumise ohus

13. mai 1998, 00:00

Jaapani hulgihinnad langesid aprillis võrreldes möödunud aasta aprilliga 2,3%, mis on suurim langus alates 1987. aasta juulist. Riigi majanduse ülejahtumist demonstreerisid ka 10aastase tähtajaga võlakirjad, mille tulumäär langes Aasia turul seniselt rekordmadalalt 1,305 protsendilt uuele rekordile (1,295%). Jeen reageeris tulemustele kerge langusega 133,38 USD/JPY tasemele. Analüütikute sõnul pole edasist langust, vaatamata Jaapani majanduse stagnatsioonile ning ärevale olukorrale kogu regioonis, enne juhtivate tööstusriikide G7 kohtumist karta. Maakleritele on momendil G7 ja interventsioon sünonüümid.

Kuni nädala lõpul toimuva G7 kohtumiseni mõjutavad peamisi kursse naelsterling/mark ning mark/jeen. Dollar/jeen peab niikauaks taanduma turutegijast sabassörkijaks, st kursid muutuvad peamiselt tänu arbitraa?ile.

Saksa mark langes esmaspäeva õhtul pärast kasumivõtmist ning investorite arvestust, et Saksamaa intressitõusu võimalust lähiajal on ülehinnatud.

Saksamaa tarbijahinnaindeks tõusis aprillis 1,4%, võrrelduna möödunud aasta aprilliga, märtsiga võrreldes oli suhteline tõus 1,1%, mis on intressitõusu põhjenduseks liiga väike. Tõsi, kuigi Bubal kodumaist põhjust intresse tõsta pole, jäävad välised põhjused siiski püsima. Analüütikute prognooside kohaselt on järgmise aasta algul Euroopa rahaliidu piires lühiajaliste laenude intress nelja protsendi ringis. Saksamaa repomäär on momendil 3,30 protsenti.

Eile õhtul oli dollari kurss 1,7708 DEMi e 14,1664 kr.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing