12. mai 1998 kell 22:00

Läänemere telesideturule tuleb tugev konkurent

Tehing oleks telekommunikatsioonitööstuse suurim, jättes kaugele seljataha WorldCom Inci plaanitava MCI Communications Corpi ostu, mille väärtus on 43,4 miljardit dollarit.

Uue suurosanikuga saab Tele Danmarkist tugev konkurent kõigile Läänemere regioonis tegutsevatele telesidefirmadele.

Kahe Ühendriikide operaatorfirma ühinemise järel tekiks maailma suuruselt neljas telesidekontsern Jaapani NTT, Ameerika AT&T ning Saksa Deutsche Telekomi järel.

Esialgu ei ole aga veel kindel, et USA konkurentsiamet kahe telesidekontserni ühinemise kinnitab.

Aasta tagasi tahtis SBCd osta AT&T, kuid USA telesidekontrollivalitsus pani 50 miljardi dollarilisele liitumisplaanile veto.

Struktuurimuutused ülemaailmses telekommunikatsioonitööstuses on esile kutsunud mitmeid megaliite, mida konkurendid ja konkurentsiametnikud on osaliselt vaidlustanud.

Läinud nädalal selgus, et ohtu on sattunud kavandatav liit Telecom Italia ja Briti firma Cable&Wireless vahel. Vastu on Itaalia valitsus, kes on Telecom Italia suurim osanik.

Ka möödunud sügisel välja kuulutatud MCI ja Worldcomi megaliit võib ära jääda. Möödunud nädalal esitas MCI-le konkureeriva pakkumuse teinud USA telesidefirma GTE kohtusse hagi väitega, et firmade ühinemine oleks vastuolus USA konkurentsiseadustega. DI-REUTERS-ÄP

Hetkel kuum