12. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Valgevene keskpanga juht Pjotr Prokopovit? ütles Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) aastakoosolekul, et Valgevene kavatseb sel aastal välisvaluuta piirangud tühistada ja hinnad vabaks lasta.

Valgevene tegi selle aasta algul läbi valuutakriisi, mille käigus kohalik rubla langes USA dollari suhtes järsult.

Lääne majandusekspertide sõnul on Valgevene presidendi Aleksandr Luka?enko nõukogude stiilis piirangud riigi majanduse krahhi äärele viinud. Ametliku statistika andmeil kasvas aga Valgevene majandus 1997. a 10,4%. REUTERS-ETA

Läti maanteetranspordifirmad peaksid kasutama rohkem parvlaevatransporti, et pääseda Lääne-Euroopasse Poolat läbimata, ütles Läti transpordiminister Vilis Kristopans.

Läti peaks arendama parvlaevaliiklust Saksa sadamalinnadega, kust veoautod võiksid maismaal teekonda jätkata, ütles Kristopans.

Praegu kasutab enamik veofirmasid SRÜ ja Lääne-Euroopa vahel liiklemiseks Poola teid, mis on rasketest veoautodest tugevasti kannatada saanud. Seetõttu on Poola valitsus asunud maanteetransiiti transiidilubadega piirama ning kehtestanud maanteemaksu. BNS

Kinnisvarafirma Ober Haus investeerib 1,5 aasta jooksul Läti projektidesse peale senise miljoni veel 10 mln dollarit, ütles firma juhatuse esimees Paul R. Oberschneider.

«Aasta lõpuks on plaanis avada mitu kontorit nii Riia kesk- kui äärelinnas,» ütles Oberschneider. Firma kavatseb teenuseid pakkuda ka Jurmalas, Liepajas, Ventspilsis ja Daugavpilsis. Oberschneider ütles, et Riia kinnisvaraturul on head väljavaated, ja ennustas, et Läti pealinnast võib mõne aastaga saada Baltimaade finants- ja ärikeskus.

Ober Hausil on kuus kontorit Eestis ja üks Riias. BNS

Maailmapanga koostatud uurimuse järgi on 82% ärimeeste arvates Balti riikide suurim probleem kuritegevus.

Ajakirja Business Central Europe mainumbris avaldatud uurimuse koostajad küsitlesid 714 lääne ärimeest.

Kuritegevusele järgnes probleemide edetabelis poliitiline ebastabiilsus, mida nimetas 74% küsitletutest, politsei vilets töö (73%), kohtusüsteemi vajakajäämised (68%) ja korruptsioon (39%). LETA-ETA

Hetkel kuum